-3.6 C
Wrocław
poniedziałek, 6 lutego, 2023

Moonstreet – plenerowy escape room. Gra, jakiej we Wrocławiu jeszcze nie było

WARTO PRZECZYTAĆ

Od 5 sierpnia działa pierwszy w mieście escape room na świeżym powietrzu. Jest to interaktywna gra miejska, rozgrywająca się na śródmieściu Wrocławia. Wyrusz na przygodę i podejmij wyzwanie przejęcia tronu.

fot. Moonstreet

Tajemnicze stowarzyszenie zaprasza do Wrocławia na spotkanie z abdykującym królem Dwumiasta. Ktoś musi przejąć po nim tron. Poszukiwany jest wyjątkowy kandydat, wybraniec. Najpierw jednak zostanie poddany próbie.

Na trasie gry odwiedzisz różnorodne punkty, jak księgarnie czy klimatyczne bary, gdzie wejdziesz w interakcje z aktorami oraz otrzymasz rekwizyty potrzebne w kolejnych wyzwaniach.

Przygoda rodem z filmów

Moonstreet jest okazją, by spełnić marzenia z dzieciństwa i wziąć udział w prawdziwej przygodzie. Osadzona w miejskim świecie gra to odkrywanie tajemniczej historii oraz rozwiązywanie różnorodnych zadań.

Gdy byłem chłopcem, oglądałem filmy z Indianą Jonesem i Jamesem Bondem. Zazdrościłem im podróżowania po całym świecie, przygód, które przeżywają, tego, że zbawiają świat. Gdy dorosłem, uświadomiłem sobie, że na takie rzeczy brakuje mi czasu, pieniędzy i możliwości. – opowiada Rafał Pawlus, pomysłodawca gry

Podejmowane w trakcie rozgrywki decyzje mają wpływ na zakończenie. Dodaje to wiele realizmu.

Jak dołączyć do zabawy?

Gra rozpoczyna się pod pręgierzem na rynku. Potrzebny jest do niej telefon z internetem. Na miejscu wysyła się wiadomość SMS o treści „Start”. W wiadomości zwrotnej przychodzi link z dostępem do aplikacji, przez którą przychodzą do graczy instrukcje.

Trasa, którą pokonają uczestnicy ma 4 km i jest pełna zagadek oraz artefaktów do zebrania. Droga biegnie poprzez różne zaułki i inne nieoczywiste miejsca.

Cennik i godziny otwarcia

Ceny od 119,99 zł do 499 zł – w zależności od liczebności grupy.

Grę rozpocząć można o dowolnej porze w godzinach otwarcia:

Poniedziałek: 11:00 – 19:15
Wtorek: 11:00 – 19:15
Środa: 11:00 – 19:15
Czwartek: 11:00 – 19:15
Piątek: 11:00 – 19:15
Sobota: 11:00 – 19:15
Niedziela: 12:00 – 17:15

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI