Ładowanie

Od połowy lipca trwa remont na moście Marszowickim. Zabytkowa przeprawa z jednej strony ma już nową nawierzchnię.

Most Marszowicki ma już nową nawierzchnię

admin 16 sierpnia, 2023

Od połowy lipca trwa remont na moście Marszowickim. Zabytkowa przeprawa z jednej strony ma już nową nawierzchnię. Prace remontowe na moście Marszowickim, fot. ZDiUM

Od połowy lipca trwa remont na moście Marszowickim. Zabytkowa przeprawa z jednej strony ma już nową nawierzchnię. Jak przebiegają prace?

Prace remontowe na moście Marszowickim, fot. ZDiUM

Ponad 120- letni Most Marszowicki łączy osiedla Stabłowice i Marszowice. Aby umożliwić kierowcom komfortowy przejazd nad rzeką Bystrzycą w lipcu ruszył długo wyczekiwany remont przeprawy. Robotnicy ściągnęli starą nawierzchnię, a także wymienili izolację pomostu. Następnie wykonano naprawę płyty pomostowej. Na czas prac zmienione zostały trasy linii autobusowych 123 i 923.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Prace remontowe na moście Marszowickim, fot. ZDiUM

Nowa nawierzchnia na moście Marszowickim

Na pierwszej połowie mostu Marszowickiego wymieniono nawierzchnię i oddano drogę do użytku. Aktualnie odbywa się tam ruch wahadłowy. Prace przeniosły się na przeciwną stronę przeprawy, gdzie wylewany jest asfalt.

Stan na początek sierpnia: na pierwszej połowie mostu zakończono rozbiórki, naprawy płyty pomostowej, układanie izolacji przeciwwodnej oraz warstwy jezdni z asfaltu twardolanego. Aktualnie ruch wahadłowy odbywa się po nowej warstwie nawierzchni, prace trwają już na drugiej połowie mostu – informuje ZDIUM.

Kolejnym krokiem będzie położenie warstwy ścieralnej na całej szerokości mostu.

– Z uwagi na gabaryty rozściełacza będzie to realizowane w godzinach wieczornych podczas weekendu 18-20 sierpnia, przy ręcznym sterowaniu ruchem – zapowiada ZDIUM.

Zobacz też: Nowy skatepark we Wrocławiu. Powstanie na Klecinie

CZYTAJ WIĘCEJ:  Znamy dokładny termin meczu Śląska z Legią
Tagi