12.9 C
Wrocław
czwartek, 30 marca, 2023

Most Piaskowy – jeden z najbardziej znanych mostów we Wrocławiu doczeka się renowacji

WARTO PRZECZYTAĆ

Trwa przetarg na projekt remontu mostu Piaskowego. ZDIUM czeka na propozycje do 29 lipca. Kiedy rozpoczną się prace oraz co będą obejmować?

Most Piaskowy, fot. ZDiUM Wrocław

Most Piaskowy łączy ul. Piaskową i ul. św. Jadwigi. Od 1976 roku znajduje się on w rejestrze zabytków. Remont mostu jest potrzebny biorąc pod uwagę fakt, że ostatnie większe prace były przeprowadzane w 1989 roku. Ostatnio konstrukcja został odmalowana i pojawiły się przy niej latarnie.

Zakres prac remontowych

Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu chce żeby most Piaskowy był bardziej reprezentatywny i bezpieczny dla użytkowników ruchu. Zostaną m.in. wymienione chodniki, co wpłynie na jakość spacerów.

Zmiany obejmą:

– wymianę chodników i płyt,
– renowację balustrad, w tym malowanie, czyszczenie i położenie powłoki anty-graffiti,
– wzmocnienie konstrukcji (nośność zwiększy się do 40 ton),
– wzmocnienie lub wymianę podpór,
– remont sieci trakcyjnej z wymianą torowiska,
– nowe oświetlenie, w tym podświetlenie konstrukcji,
– wymianę wodociągów,
– naprawę powstrzymującą korozję.

Wciąż trwa przetarg

Planowane zmiany nastąpią prawdopodobnie w 2023 roku. Póki co, wciąż trwa przetarg na realizację zlecenia. Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu czeka na oferty do 29 lipca. Wykonawca przed przystąpieniem do zadania, będzie musiał uzyskać wytyczne Miejskiego Konserwatora Zabytków. Wykonanie wszystkich prac nastąpi w ciągu roku od podpisania umowy. Remont mostu Piaskowego powinien zakończyć się jeszcze w 2023 r.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI