Ładowanie

Most Piaskowy przez ponad miesiąc remontowany był przez Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta oraz MPK. Interwencja była konieczna, ponieważ stan konstrukcji uległ znacznemu pogorszeniu. Remont generalny mostu będzie miał miejsce najwcześniej za dwa lata. Przeczytaj o szczegółach.

Most Piaskowy od soboty wróci do użytku. Koniec z objazdami

KP 26 lipca, 2023

Most Piaskowy przez ponad miesiąc remontowany był przez Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta oraz MPK. Interwencja była konieczna, ponieważ stan konstrukcji uległ znacznemu pogorszeniu. Remont generalny mostu będzie miał miejsce najwcześniej za dwa lata. Przeczytaj o szczegółach. Remont mostu Piaskowego, fot. Jacek Sutryk Prezydent Wrocławia Facebook

Most Piaskowy przez ponad miesiąc remontowany był przez Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta oraz MPK. Interwencja była konieczna, ponieważ stan konstrukcji uległ znacznemu pogorszeniu. Remont generalny mostu będzie miał miejsce najwcześniej za dwa lata. Przeczytaj o szczegółach.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Wiadomo, że tramwaje o numerach 8,9,11,17 i 23 od soboty 29 lipca powrócą na Most Piaskowy. Dla linii nr 11 i 17 wytyczono objazdy w innej części miasta. Ma to związek z remontem skrzyżowania ul. Piłsudskiego ze Świdnicką. Linia nr 23 ma z kolei zmienioną trasę ze względu na remont torowiska przy ul. Legnickiej.

Stan konstrukcji mostu uległ znacznemu pogorszeniu

To właśnie dlatego nastąpiła potrzeba wymiany nawierzchni z kostki oraz torowiska w kierunku pl. Bema. Most był co prawda otwarty dla rowerzystów i pieszych, ale nie mogły nim jeździć samochody oraz tramwaje. Te wrócą na Most Piaskowy w porannych kursach od 29 lipca. Do piątku obowiązuje jednak objazd, który ilustrowany jest na poniżej załączonej mapie.

Fot. wroclaw.pl

Jak przekonuje Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta – Pilne naprawy były konieczne, aby mogła zostać zachowana ciągłość komunikacji miejskiej na moście. Gdyby nie ta interwencja, musiałby zostać zamknięty dla ruchu tramwajowego.

Most Piaskowy doczeka się generalnego remontu

Przewiduje się, że generalny remont Mostu Piaskowego rozpocznie się najwcześniej w 2025 roku. Sam proces projektowania potrwać ma przynajmniej rok. Następnie ZDiUM będzie musiał wyłonić w przetargu wykonawcę. Projekt kosztuje 600 tys. zł, a wykonuje go wrocławska spółka Yle Inżynierowie.

Most Piaskowy został wykonany z żelaza w 1861 roku według projektu Ernsta Ubera. Od tego czasu pełni element przeprawy przez Odrę. Już w średniowieczu stanowił ważne połączenie z wyspą Piasek, wtedy jednak jego materiałem budulcowym było drewno. Dziś piękno mostu podkreślają stylizowane latarnie oraz intensywny karminowy kolor. Konstrukcja została wpisana do rejestru zabytków nieruchomych województwa dolnośląskiego. Od 1893 roku przeprawiają się nim tramwaje elektryczne.

CZYTAJ WIĘCEJ:  Nowe tramwaje dla MPK Wrocław. Otrzymano 76 mln zł dofinansowania
Tagi