-3.8 C
Wrocław
niedziela, 5 lutego, 2023

MPK Wrocław jest trzecim najlepszym miejskim przewoźnikiem w Polsce

WARTO PRZECZYTAĆ

Prestiżowe czasopismo „Forbes” opublikowało ranking NAJLEPSI PRACODAWCY W POLSCE 2022. Wrocławskie MPK znalazło się na podium w gronie miejskich przewoźników. Redakcja stworzyła to zestawienie na bazie głosów ponad 20 tysięcy pracowników.

Lista 300 Najlepszych Polskich Pracodawców sporządzona została na podstawie kwestionariusza dostępnego przez internetowe panele badawcze i stronę forbes.pl. Ankietę przeprowadzono jesienią ubiegłego roku – od września do października. Jej podstawą była sporządzona przez zespół Statisty lista niemal 1800 pracodawców, którzy na terenie Polski zatrudniają co najmniej 250 osób.

„Trzysta podmiotów, które znalazły się na ostatecznej liście, to absolutna czołówka, najlepsi z najlepszych. To firmy, które należy – wręcz trzeba – podglądać i naśladować rozwiązania dobre dla pracowników i tak przez nich oceniane” – piszą w „Forbesie” autorzy rankingu.

Zestawienie najlepszych 300 firm podzielono na kilkanaście branż. W grupie TRANSPORT i LOGISTYKA na pierwszy plan wyciągnięto nie tylko miejskich przewoźników, ale także międzynarodowe firmy kurierskie, firmy logistyczne oraz przewoźników lotniczych czy kolejowych.

Biorąc pod uwagę miejskich przewoźników autobusowych i/lub tramwajowych MPK Wrocław zajęło trzecie miejsce. W całej grupie było z kolei na 16. miejscu w Polsce. Natomiast, jeżeli brać pod uwagę łączne zestawienie wszystkich pracodawców w Polsce, MPK Wrocław uplasowało się na miejscu 201 w skali kraju. 

Fundamentem badań oraz samego rankingu jest opinia pracowników na temat pracodawców między innymi przez pryzmat wynagrodzenia, czasu pracy, możliwości awansu i rozwoju oraz warunków i sprzętu do pracy w biurze bądź pracy zdalnej.
Mat. pras. UM Wrocław

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI