7.7 C
Wrocław
środa, 22 marca, 2023

MPK Wrocław kupi 13 nowych elektrycznych autobusów. Umowa już podpisana

WARTO PRZECZYTAĆ

MPK Wrocław 19 lipca podpisało umowę z EvoBus Polska na dostawę dwóch kolejnych zeroemisyjnych pojazdów. Cztery miesiące temu przewoźnik zatwierdził dostawę 11 takich autobusów. Pierwsze z nich pojawią się na ulicach Wrocławia w drugiej połowie roku 2023.

Została podpisana umowa na zakup elektrycznych autobusów. fot. Bartosz Chochołowski (MPK Wrocław)

Rewolucja taborowa trwa. Pierwszy kontrakt na jedenaście Mercedesów e-Citaro G zapowiadany był na kwotę niemal 45 milionów złotych, a kolejne dwa nowoczesne autobusy wraz z ładowarkami to wydatek 7,7 milionów złotych. Decyzja o zakupie pojazdów zwiększy komfort pasażerów oraz zadba o środowisko.

To szczęśliwa trzynastka. Elektryczne autobusy kupiliśmy w ramach dofinansowania pozyskanego z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz korzystnie zawieranych wcześniej umów. To nasz krok w stronę pełnego zielonego transportu, czyli zakupu autobusów wodorowych w przyszłości. – mówił Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław.

fot. Bartosz Chochołowski (MPK Wrocław)

Pojazdy wyjadą na ulice w drugiej połowie 2023 roku

Pierwsze z zakupionych autobusów pojawią się na ulicach Wrocławia w drugiej połowie przyszłego roku. Nowe elektryczne autobusy mają obsługiwać między innymi pospieszną linię K.

Oznacza to, że będziemy mogli korzystać z autobusów w pełni ekologicznych, zeroemisyjnych. Wypróbujemy taką formę transportu, która przyczyni się do naszych szeroko pojętych działań z zakresu ochrony środowiska – mówił Sergiusz Kmiecik, przewodniczący Rady Miejskiej Wrocławia.

Każdy z pojazdów przewiezie nawet 41 pasażerów na miejscach siedzących oraz 75 na stojąco. Są klimatyzowane i niskopodłogowe, co ważne szczególnie w kontekście pasażerów o szczególnych potrzebach.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI