9.2 C
Wrocław
sobota, 25 marca, 2023

Muzeum Militarne w zabytkowym forcie wkrótce otwarte dla zwiedzających

WARTO PRZECZYTAĆ

Fort nr 9 we Wrocławiu od niedzieli (7.08) będzie udostępniony zwiedzającym. Co się w nim kryje? Ile kosztuje bilet wstępu? W jakich godzinach można odwiedzić miejsce z przewodnikiem? 

Wystawy w schronie, fot. wroclaw.pl

W Forcie Wrocław nr 9 mieści się Muzeum Militarne, które może zainteresować każdego, kto interesuje się historią wojskowości. To również  miejsce odpowiednie do zwiedzania przez wycieczki szkolne oraz miłośników militariów. Do października będą trwać prace rewitalizacyjne, dlatego muzeum, póki co będzie otwarte tylko w niedziele. O godzinie 12.00 oraz 14.00 będzie odbywać się zwiedzanie z przewodnikiem. Czas zwiedzania wynosi ok 55 minut.

Muzeum z klimatem 

Podczas tegorocznej Nocy Muzeów, Fort Wrocław nr 9 został oddany do zwiedzania po 6 latach rewitalizacji, ale dopiero od 7 sierpnia ruszy jego regularne, cotygodniowe oprowadzanie z przewodnikiem. XIX wieczny Fort mieści się przy ul. Pełczyńskiej 33.

Nasze Muzeum będzie żywym miejscem pokazu eksponatów do których można wejść, wziąć broń do ręki, poczuć klimat tamtych czasów. – można przeczytać na stronie FB muzeum.

Oferta edukacyjna

W schronie głównym Fortu będzie można obejrzeć wystawę „Historyczno-militarny Wrocław 2022”. Zostanie tam zaprezentowana militarna historia miasta od 1808 do 1950 roku. Wśród atrakcji znajdują się też jednoosobowe schrony wartownicze z czasów II wojny światowej, które dostępne są dla zwiedzających w plenerze. Udostępniony zostanie również jedyny w Polsce schron „rurowy” oraz prototyp stanowiska ogniowego w ramach wystawy pojazdów i techniki wojskowej.

Bilety

Bilet wstępu na oprowadzanie z przewodnikiem kosztuje 20 zł. Grupy zorganizowane proszone są o wcześniejszy telefon w celu ustalenia terminu zwiedzania. Dla turystów angielsko- języcznych dostępny jest przewodnik drukowany. Rewitalizację Fortu wspiera finansowo Urząd Miejski Wrocławia.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI