Ładowanie

Muzeum Śląska Wrocław dla zwiedzających będzie otwarte 5 września, jednak już teraz odwiedziły je legendy WKS-u.

Muzeum Śląska Wrocław odwiedziły legendy WKS-u

admin 4 września, 2023

Muzeum Śląska Wrocław dla zwiedzających będzie otwarte 5 września, jednak już teraz odwiedziły je legendy WKS-u. Fot. Tarczyński Arena

Muzeum Śląska Wrocław to nie tylko miejsce dla fanów klubu, to również hołd złożony historii, tradycji i pasji, która przez lata kształtowała klub. Dla zwiedzających będzie otwarte 5 września, jednak już teraz odwiedziły je legendy WKS-u.

Muzeum Śląska Wrocław dla zwiedzających będzie otwarte 5 września, jednak już teraz odwiedziły je legendy WKS-u.
Fot. Tarczyński Arena

Przed meczem Śląska Wrocław z Jagiellonią Białystok ekspozycję muzeum mieli okazję obejrzeć nie tylko obecni i byli zawodnicy Śląska, ale także trenerzy oraz wieloletni działacze klubu.

Znamienici goście Muzeum Śląska Wrocław

Wśród gości można było spotkać takie legendy jak trener Władysław Żmuda, który zdobył Mistrzostwo Polski w 1977 roku, czy Władysław Poręba, który osiągnął sukces jako trener juniorów Śląska, zdobywając Mistrzostwo Polski w 1979 roku. Janusz Sybis, zdobywca Pucharu Polski i Mistrzostwa Polski w 1977 roku, oraz dwukrotny Wicemistrz Polski, Waldemar Prusik, zdobywca Pucharu Polski w 1987 roku, również pojawili się na tym wyjątkowym spotkaniu.

Nie zabrakło również Mistrzów Polski z 2012 roku, tacy jak Piotr Celeban, Piotr Ćwielong, Przemysław Kaźmierczak, Marian Kelemen, Mariusz Pawelec i Krzysztof Wołczek.

Oprócz piłkarzy swoją obecnością zaszczycili nas także zawodnicy innych sekcji Śląska Wrocław, jak Renata Mauer-Różańska, dwukrotna Mistrzyni Olimpijska w strzelectwie sportowym, oraz Mieczysław Łopatka, który jako koszykarz “Wojskowych” zdobył aż 10 Mistrzostw Polski — dwukrotnie jako zawodnik i ośmiokrotnie jako trener.

Nie mogło zabraknąć także wieloletnich działaczy klubu, zarówno tych obecnych, jak i tych, którzy przyczynili się do rozwoju Śląska na przestrzeni lat.

Odbyło się uroczyste śniadanie w towarzystwie prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka oraz prezesa zarządu Tarczyński Areny Marcina Przychodnego, po którym wszyscy razem udali się na stadion, gdzie dopingowali wrocławian w meczu pomiędzy Śląskiem a Jagiellonią Białystok.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Niedługo otwarcie Muzeum Śląska Wrocław

Już 5 września bramy muzeum zostaną otwarte dla wszystkich zwiedzających. W tygodniu będzie czynne od 10:00 do 18:00, a w weekendy od 11:00 do 19:00. Istnieje możliwość zwiedzania indywidualnego lub grupowego, a także wyboru opcji odwiedzenia samego muzeum lub muzeum w pakiecie ze zwiedzaniem Tarczyński Areny. Wejście znajduje się na wysokości wejść do sektorów B i C, w pobliżu Fan Shopu Śląska Wrocław od strony ulicy Królewieckiej.

CZYTAJ WIĘCEJ:  Jacek Magiera po pucharowej porażce z Jagiellonią
Tagi