Ładowanie

Od 16 do 18 czerwca warto zajrzeć na dziedziniec między ulicami Ruską i świętego Antoniego – działające tu organizacje, galerie, kluby, teatry, NGO-sy i artystów już po raz trzeci zapraszają na huczne Święto Podwórka. Przeczytaj o szczegółach.

Już w ten weekend na dziedzińcu ulic Ruskiej i św. Antoniego odbędzie się Święto Podwórka

17 czerwca, 2023

Od 16 do 18 czerwca warto zajrzeć na dziedziniec między ulicami Ruską i świętego Antoniego – działające tu organizacje, galerie, kluby, teatry, NGO-sy i artystów już po raz trzeci zapraszają na huczne Święto Podwórka. Przeczytaj o szczegółach. Fot. Marcin Szczygieł.

Od 16 do 18 czerwca warto zajrzeć na dziedziniec między ulicami Ruską i świętego Antoniego – działające tu organizacje, galerie, kluby, teatry, NGO-sy i artystów już po raz trzeci zapraszają na huczne Święto Podwórka. Przeczytaj o szczegółach.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Wśród zaplanowanych wydarzeń znajdzie się drag queen show, wystawy, oprowadzania po podwórkowych zakamarkach, nie zabraknie też licznych imprez muzycznych i slamów poetyckich. Co jeszcze znajdziemy w programie trzydniowych celebracji?

Święto Podwórka – dziedziniec przy Ruskiej wypełni się muzyką – brzmieniami rozmaitych gatunków i stylów, granych z winyli i akustycznie. Jeśli szukacie okazji do tańca i sentymentalnych podróży w czasie, wpadnijcie do Recepcji – w piątek parkiet rozgrzeje tu Noc Italo Disco (16.06, godz. 22:30), w sobotę w klubokawiarni potańczyć będzie można natomiast do Rapów Starej Szkoły (17.06, godz. 22:00). Na sobotnie popołudnie i wieczór zaplanowano też aż 4 koncerty na żywo, podczas których na Podwórku zagrają młode wrocławskie formacje muzyczne.

Serię rozpocznie o 18:00 Kapusta Band – dziecięcy folkowy chór pod kierownictwem Marii Kolomiiets złożony z małych Ukrainek i Ukraińców, którzy we Wrocławiu schronili się przed rosyjską agresją. O 19:30 na scenę wejdzie zespół Konkret, łączący w swojej twórczości hard rock i alternatywę z bluesem i prog rockiem. Kolejnym składem, który tego wieczoru, będzie funkowo-hiphopowe, improwizujące trio Laminat (godz. 21:00); ostatni koncert, występ polsko-francuskiego zespołu Embrase, odbędzie się o 22:30 w klubie Surowiec (po koncercie impreza w electro-popowych klimatach nakręcana przez DJ Damn Lady). Cały bogaty w wydarzenia weekend zamknie swojska muzyczna biesiada, której wodzirejami będą Wiktor i Mirosław Dymitriakowie z Legnicy.

Sprawdź swoją wiedzę na temat historii muzyki

Muzyczni erudyci i erudytki będą mieli okazję nie tylko poznać nowe wrocławskie składy, ale i sprawdzić swoją wiedzę na temat historii muzyki. W piątek o 19:30 w Recepcji wystartuje pop quiz – turniej muzyczny, podczas którego drużyny będą walczyć o tytuł najlepszej w rozpoznawaniu fragmentów piosenek. To nie jedyny kulturalny pojedynek, w którym zmierzą się uczestniczki i uczestnicy Święta Podwórka. Ruska 46 to miejsce od dawna dobrze znane wrocławskim poetom-performerom – w sobotni wieczór, o godzinie 20:30, spotkają się oni w Surowcu na kolejnej odsłonie slamu, podczas którego publiczność wybierze swojego poetę wykonującego swe natchnione strofy na żywo. Starcie na słowa poprzedzi odczyt slamowy, który wykonany zostanie o 19:00 w przestrzeni podwórka.W

W programie Święta Podwórka znalazły się jeszcze m.in. liczne wystawy, warsztaty, performansy, wydarzenia dla dorosłych i dla dzieci. Szczegółowy plan Święta dostępny jest m.in. na stronie Wrocławskiego Instytutu Kultury

(materiały organizatora)

Tagi