10.1 C
Wrocław
sobota, 1 kwietnia, 2023

Na parkingu Wroclavii powstaje tor kartingowy z elektrycznymi gokartami

WARTO PRZECZYTAĆ

Nowy tor kartingowy Pitlane to obiekt, jakiego jeszcze nie było we Wrocławiu! W swojej ofercie będzie posiadał gokarty elektryczne, które są bardziej ekologiczne. Współzałożycielem przedsięwzięcia jest youtuber – The Mike. Kiedy nastąpi otwarcie toru?

fot.wroclaw.pl

Tor kartingowy z gokartami elektrycznymi powstaje na parkingu Galerii Wroclavia przy ul. Suchej.  Będzie posiadał powierzchnię 3500m2. Pomysłodawcą i współzałożycielem toru Pitlane  jest Adam Kania. Drugi z założycieli to youtuber – The Mike, który prowadzi kanał poświęcony motoryzacji. Otwarcie toru planowane jest w drugiej połowie września.

Tor kartingowy Pitlane 

Tor kartingowy Pitlane na początku będzie wyposażony w 16 dużych gokartów oraz w 6 dziecięcych. W środku oprócz gokartów będą znajdować się też sportowe samochody. Jest więc możliwość zobaczenia ulubionych pojazdów na żywo.

– W projekcie Pitlane postanowiliśmy zbudować tor kartingowy, w którym nie stosujemy żadnych półśrodków. Zamawiamy fabrycznie nowe gokarty elektryczne prosto od producenta, profesjonalne bandy, które nie tylko wyglądają schludnie, ale również świetnie spełniają swoje zadanie. Oprócz tego, szereg udogodnień dla klientów, takich jak wygodne materiałowe fotele czy też opcjonalny system wspomagania kierownicy. Wisienką na torcie jest nawierzchnia, która zapewnia idealną trakcję i w odróżnieniu od jazdy po kostce brukowej, jest przewidywalna i nie powoduje uczucia „wyrywania kierownicy” z rąk – mówił youtuber The Mike, współzałożyciel toru kartingowego Pitlane.

Funkcjonalność gokartów elektrycznych

Gokarty mogą przejechać godzinę na pełnym ładowaniu. Od momentu naciśnięcia pedału gazu dysponują pełną mocą. Ponadto posiadają na kierownicy przycisk Cares, który pozwala zwiększyć obroty z 3 do 4 biegu. Funkcja ta jest dostępna dla bardziej doświadczonych kierowców. Pojazdy posiadają również opcję Easy drive, gdzie kierownica chodzi lżej. To rozwiązanie proponowane jest dla osób początkujących oraz dzieci. Gokarty elektryczne są bardziej ekologiczne, ponieważ nie emitują spalin. Są również bezpieczne w użytkowaniu.

 – Gokartem można sterować na tablecie, jeżeli jest jakiś wypadek, jesteśmy w stanie wyłączyć momentalnie wszystkie gokarty. – mówił Adam Kania, pomysłodawca i współzałożyciel toru kartingowego Pitlane.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI