1.6 C
Wrocław
piątek, 9 grudnia, 2022

Na Stabłowicach powstanie kolejny punkt parków ESK

WARTO PRZECZYTAĆ

W Eko Parku przy ulicy Starogajowej stoi już kontener ESK (Emocje-Sport-Kultura). Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego zajmie się jego wyposażeniem i uruchomieniem. Co oznacza to dla mieszkańców?

Źródło: Michał Woźnica Blog

W ciągu ostatniego roku podejmowano liczne działania, aby na Stabłowicach stworzyć miejsce służące budowaniu więzi społecznych. Pod listem do prezydenta Wrocławia podpisali się radni osiedlowi ze Stabłowic. Już wkrótce inwestycja zostanie oddana do użytku. W Parku ESK będzie można realizować swoje zainteresowania i pasje. Miejsce będzie też przyjazne osobom z niepełnosprawnościami.

Parki ESK

Parki ESK to miejsca związane z emocjami, sportem i kulturą. Wrocławianie mogą przyjść tu w każdy weekend, aby dzielić się z innymi swoimi pasjami. Wydarzenia związane z tym projektem odbywają się w Parku Południowym, Parku Staszica, Parku Strachocińskim, Parku Grabiszyńskim, Parku Polany Karłowickiej, Parku Leśnickim, Parku Tarnogajskim, Parku Tołpy, Parku Słonecznym i w Skwerze św. Damiana de Veuster na Szczepinie. Szczegółowy program dostępny jest na stronie: https://wcrs.wroclaw.pl/parki-esk/

Historia inwestycji w Eko Parku

Podczas Festynu Budzimy Stabłowice w 2021 roku, zbierano podpisy dotyczące ulokowania na Stabłowicach Centrum Aktywności Lokalnej – miejsca poświęconego rekreacji, edukacji oraz kulturze. Petycja została potem dostarczona do rąk Prezydenta Wrocławia – Jacka Sutryka.

W październiku 2021 r. wraz z Mateusz Miara udaliśmy się na spotkanie z Panem Bartłomiejem Świerczewskim – Dyrektorem Departamentu Spraw Społecznych urzędu miasta, by przekazać petycję i rozmawiać m.in. o CAL na Stabłowicach oraz o rozwiązaniu tymczasowym – kontenerze ESK. Wtedy też z naszej strony padła propozycja jego umiejscowienia w Eko Parku. – informował Michał Woźnica, pracownik Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Jako Rada Osiedla Leśnica podjęliśmy uchwałę, w której zwróciliśmy się do Prezydenta Wrocławia w sprawie wyznaczenia miejsca pod przyszły stabłowicki CAL. Dziękuję wszystkim Radnym Rada Osiedla Leśnica za poparcie tego projektu! Cieszę, że dotychczasowe działania okazały się skuteczne i w Eko Parku przy ulicy Starogajowej wylądował kontener ESK! Jest to zwieńczenie pewnego etapu naszych działań. Etapu, ponieważ działamy dalej. – podsumował Michał Woźnica.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI

400x750px3