7.7 C
Wrocław
środa, 22 marca, 2023

Na terenie aquaparku powstał największy ogród saunowy w Polsce

WARTO PRZECZYTAĆ

W samym centrum miasta, przy ul. Borowskiej znajduje się ogród saunowy, który jest największym obiektem tego typu w Polsce. Jest to rozszerzenie aktualnej oferty aquaparku. Z czego można skorzystać na miejscu?

Ogród saunowy, fot. materiały Aquapark Wrocław

Do tej pory oferta saunarium składała się między innymi z fińskich saun suchych, sauny suchej z tężnią solną, sauny ziemnej czy też łaźni parowej i kamiennej. W jej skład wchodzą również ceremonie zapachowe i seanse aromatyczne, masaże, ścieżka sensoryczna, odkryty basen, jacuzzi pod gwiazdami czy basen Thalasso. Ogród saunowy to kolejna inwestycja miasta, która ma na celu urozmaicenie wolnego czasu mieszkańców.

Oferta ogrodu saunowego

Ogród saunowy został zbudowany na wzgórzu, obok aquaparku. Na obszarze 2 tys. mkw znajduje się 6 saun. Każda może pomieścić 25 osób. Do dyspozycji gości są wypoczywalnie, a także zaplecze sanitarne, leżaki i strefa gastronomiczna. Koszt przedsięwzięcia wynosi ok. 1,8 mln zł. To kolejna duża inwestycja aquaparku w tym roku. 5 lipca nastąpiło uroczyste otwarcie drugiego kompleksu basenowego znajdującego się na Brochowie.

Wrocławianie chętnie korzystają z oferty saunarium, dlatego miasto postanowiło rozszerzyć sferę o dodatkowe atrakcje. Mimo że obiekt znajduje się w centrum miasta, to jest tam cicho i spokojnie.

– Oferta saunarium od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców, dlatego nieustannie dokładamy wszelkich starań, by nasza propozycja była coraz bardziej atrakcyjna. Jesteśmy przekonani, że rozbudowa ogrodu saunowego zdecydowanie zwiększy komfort naszych gości i pozwoli przekonać kolejnych chętnych, że warto przyjść do wrocławskiego aquaparku– mówił Patryk Załęczny, rzecznik prasowy aquaparku.

Wyjątkowy kompleks sportowo – rekreacyjny

Ogród saunowy stanowi nową przestrzeń do relaksu, którą Wrocław postanowił udostępnić mieszkańcom. Mało jest takich miejsc na mapie Polski, dlatego pracownicy aquaparku liczą, że oferta przypadnie też do gustu turystom. Co więcej, ogród saunowy można wynająć na imprezy prywatne.

Zobacz również:  Zachowano nagrobek przedwojennego drygenta. Zabytkowy grób miał zostać zlikwidowany

Ogród saunowy będzie można wynająć na prywatne imprezy, jak choćby firmowe wyjścia integracyjne. Zależy nam, żeby aquapark był sportowo-rekreacyjnym kompleksem, do którego chętnie będą wracać zarówno mieszkańcy, jak i turyści – informował Patryk Załęczny.

Z oferty saunarium można korzystać zarówno w lecie, jak i zimie. Nowe sauny w ogrodzie saunowym zwiększą dostępność dla gości i zapewnią im jeszcze większy komfort.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI