7.7 C
Wrocław
środa, 22 marca, 2023

Na ulicy Igielnej powstaje nowy budynek mieszkalno-usługowy

WARTO PRZECZYTAĆ

Na ulicy Igielnej trwa budowa budynku, który będzie posiadał osiem lokali mieszkalnych i dwa lokale usługowe. W związku z pracami na tym terenie przejście przez ulicę jest niedostępne dla mieszkańców.

budowa. igielna, wrocław, inwestycja
fot. Paweł Szeremeta

Wcześniej wolna przestrzeń na ulicy Igielnej służyła jako miejsce do parkowania. Obecnie na tym terenie powstaje apartamentowiec z ośmioma lokalami mieszkalnymi i dwoma lokalami usługowymi. Za prace w ramach tej inwestycji odpowiada firma i2 Development. Pierwsze kondygnacje stanęły już w zeszłym roku. Od tego momentu ulica została zamknięta.

Stan prac budowlanych

Prace na tym terenie są widoczne już z oddali. Od strony ulicy Odrzańskiej można zauważyć koparkę, a na ulicy Igielnej kilkunastometrowy dźwig.

– Aktualnie wykonywana jest kondygnacja +2(II piętro). Wykonane zostały fundamenty, konstrukcja parteru oraz I piętra. W najbliższym czasie planowany jest montaż więźby dachowej (drewnianego szkieletu dachu, przyp. red.) oraz pokrycia dachowego informowała firma i2 Development.

Kiedy ulica Igielna będzie dostępna?

Prace na ul. Igielnej potrwają jeszcze kilka miesięcy. Nie wiadomo, kiedy dokładnie będzie ona dostępna dla przechodniów. Będzie to możliwe dopiero po zakończeniu budowy i przekazaniu ulicy do ZDiUM. Termin ukończenia budowy uzależniony jest od dostępności materiałów oraz podwykonawców.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI