-3.8 C
Wrocław
niedziela, 5 lutego, 2023

Na Zakrzowie trwa budowa trzeciego w mieście aquaparku

WARTO PRZECZYTAĆ

W nowym obiekcie znajdą się m.in. cztery basen, dwie sauny i strefa fitness. Kompleks rekreacyjny ma zostać oddany do użytku do końca 2023 roku.

Nowy kompleks basenowo-rekreacyjny – wizualizacja. Fot. FB Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk

Przy ul. Wilanowskiej 31 na osiedlu Zakrzów trwają prace przy budowie aquaparku. Koszt inwestycji to około 40 milionów złotych. W kompleksie rekreacyjnym znajdą się: basen sportowy wewnętrzny (wymiary: 25 x 14,5 m, głębokość od 1,3 do 1,8 m), basen do nauki pływania, basen z hydromasażem, basenem zewnętrzny z brodzikiem, strefa fitness, sauny: parowa i fińska, dwa pokoje masażu i pomieszczenie do wypoczynku, szatnie, łazienki, toalety, punkty gastronomiczne oraz parking na auta i rowery.

Nowy obiekt sportowo – rekreacyjny

Zlecenie budowy aquaparku powierzono konsorcjum Mostów Łódź i spółce Magnitudo. Budynek wraz z otoczeniem zaprojektowali architekci z pracowni AP Szczepaniak. Obiekt ma być nisko energochłonny i wyposażony w system odzysku wód. Energię będzie czerpał dzięki panelom solarnym. Na terenie aquaparku zostanie posadzonych 40 drzew. W jego obrębie pojawią się też krzewy i trawy.

– Nowo powstający obiekt rekreacyjno-sportowy będzie w szczególności przydatny dla mieszkańców północno-wschodniej części miasta, jak i naszych sąsiadów z gminy Długołęka. Oczywiście, nie zapominamy także o uczniach pobliskiej szkoły podstawowej numer 44, którzy w ramach zajęć będą korzystać z jego uroków.- mówił Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI