6.9 C
Wrocław
czwartek, 30 marca, 2023

Nadodrzańskie podwórko stanie się miejscem ciszy i odpoczynku. Rozpoczął się remont

WARTO PRZECZYTAĆ

Wyremontowane nadodrzańskie podwórko w obrębie ulic: Paulińskiej, Pomorskiej, Nobla i Rydygiera stanie się miejscem idealnym do odpoczynku. Ruszyły prace remontowe, które odświeżą tę niewielką przestrzeń podwórkową.

fot. Facebook Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Po przeprowadzonych konsultacjach społecznych rozpoczyna się remont podwórza w obrębie ulic: Paulińskiej, Pomorskiej, Nobla i Rydygiera. Przygotowany projekt zakłada stworzenie w tym miejscu ostoi ciszy i odpoczynku wśród roślinności.

Dzięki licznym nasadzeniom podwórko będzie sprzyjało odpoczynkowi. Rośliny zostały skomponowane tak, aby cieszyć oko różnymi barwami o każdej porze roku — informuje prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk.

Pojawią się tu dwa graby kolumnowe i cztery świerki białe, a ponadto rabaty z niemal 300 sztukami krzewów, 500 sztukami bylin oraz 60 sztukami traw ozdobnych. Róże pnące oplotą osłony śmietnikowe od strony wjazdu na podwórko, a winorośl japońska pokryje jedną ze ścian. Jej ciemnozielone liście jesienią zmieniają swój kolor na czerwony.

Prace już trwają. Jak zmieni się nadodrzańskie podwórko?

Oprócz licznej roślinności szykuje się także wiele innych zmian. Już teraz widać fragment chodnika wzdłuż budynków. Za wykonawcami jest także odwodnienie terenu i podłączenie instalacji do kolektora ściekowego. Uporządkowane zostanie miejsce gromadzenia odpadów. Pojawi się także stojak na rowery, oświetlenie typu parkowego oraz kosze na śmieci.

Koszt prowadzonego remontu podwórka wynosi prawie 870 tys. zł.

fot. Facebook Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI