7.7 C
Wrocław
środa, 22 marca, 2023

Nagraj film o Dolnym Śląsku i zagraj o nagrody w konkursie!

WARTO PRZECZYTAĆ

Dolnośląskie Centrum Filmowe wraz z Dolnośląską Organizacją Turystyczną zapraszają do udziału w konkursie na najlepszy wakacyjny film o Dolnym Śląsku. Do wygrania są cenne nagrody. Poznaj szczegóły!

fot. plakat organizatora

Dolnośląskie lato movie to konkurs na najlepszy wakacyjny film z Dolnego Śląska. Zgłoszone prace mogą w przyszłości stać się wizytówkami naszego regionu. Do udziału w konkursie nie jest potrzebny profesjonalny sprzęt, wystarczy telefon komórkowy i dobry pomysł. 

Potraktujmy ten konkurs jak dobrą zabawę. Łapanie zachwycających kadrów to zarówno trening uważności i sposób za zatrzymanie się oraz zachwyt nad tym, co widzimy przed oczami. – mówił Krzysztof Maj z zarządu województwa dolnośląskiego.

Miłe wspomnienia z Dolnego Śląska

Celem konkursu jest pokazanie ciekawych wydarzeń, atrakcji turystycznych czy walorów przyrodniczych na Dolnym Śląsku. Organizatorzy informują, że liczyć będzie się pomysłowość, oryginalność i przekaz.

–  Zgłaszane filmy mogą być zapisem ciekawych sytuacji, prezentacją własnych wakacyjnych doświadczeń i przygód albo próbą autorskiej odpowiedzi na pytanie, czym nasz region przyciąga i co sprawia, że lubimy na Dolny Śląsk wracać – informował Jarosław Perduta, dyrektor DCF-u i inicjator akcji.

Konkurs rozstrzygnie jury, w skład którego wejdą przedstawiciele branży filmowej, medialnej i turystycznej.

– Oczywiście zależy nam na filmach, które będą  pokazywały Dolny Śląsk jako ciekawe i atrakcyjne miejsce do spędzania wakacji. Najważniejsze w tym wszystkim jest to, aby uczestnicy naszego konkursu mieli dodatkowe, miłe wspomnienie z pobytu na Dolnym Śląsku. Cieszę się, że tak wiele podmiotów z branży turystycznej zechciało nas wesprzeć przy organizacji tego konkursu, między innymi przyznając swoje własne nagrody – mówił Adam Zawada, prezes DOT-u.

Nagrody w konkursie

Autorzy i autorki najbardziej pomysłowych i oryginalnych filmowych pocztówek z Dolnego Śląska wyłonionych przez jury konkursowe otrzymają atrakcyjne nagrody.  Autor zwycięskiego filmu otrzyma 5 000 zł. Za zajęcie 2 miejsca organizatorzy przewidzieli nagrodę w wysokości 3 000 zł, a za zajęcie 3 miejsca: 2 000 zł. Dodatkowe nagrody rzeczowe ufundowane zostaną przez partnerów konkursu: bilety wstępu do atrakcji turystycznych Dolnego Śląska, weekendowy pobyt w jednym z dolnośląskich kurortów, karnety pozwalające na bezpłatny udział w wydarzeniach organizowanych przez DCF w całym regionie. Pula nagród nie jest zamknięta.

Zobacz również:  Zawodniczki Śląska na EURO U17!

Zgłoszenia do konkursu

Filmy można zgłaszać do 15 września włącznie poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie www.dcf.wroclaw.pl w zakładce Dolnośląskie Lato Movie. Na stronie internetowej znajdują się wszystkie informacje dotyczące warunków uczestnictwa oraz regulamin. Zgłaszane filmy mogą mieć maksymalnie 2-minuty.

Informacje szczegółowe i dokumenty konkursowe pod linkiem: dcf.wroclaw.pl/dolnoslaskie-lato-movie-konkurs/

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI