10.1 C
Wrocław
sobota, 1 kwietnia, 2023

Nahuel podpisze umowę ze Śląskiem Wrocław

WARTO PRZECZYTAĆ

Tak, jak informowaliśmy wcześniej, Matias Nahuel – 25-letni Hiszpan, który wywalczył ze swoim krajem mistrzostwo Europy U-19, zostanie piłkarzem Śląska Wrocław. Przed nim już tylko testy medyczne, po których podpisze umowę z WKS-em.

Transfer Matiasa Nahuela nabrał rozpędu po tym, jak manager Stefana Savicia, który miał wzmocnić Śląsk Wrocław, zdecydowanie wywindował warunki dla swojego podopiecznego. Na taki wariant umowy Trójkolorowi nie przystali i postanowili ponownie włączyć się do gry o numer 1 z listy transferowej Dariusza Sztylki – Matiasa Nahuela – tym razem skutecznie.

25-letni Hiszpan w ostatnim sezonie grał w barwach CD Tenerife, jednak występy utrudnił mu proces rehabilitacji po zerwaniu więzadła krzyżowego. Nahuel w swoim piłkarskim CV ma aż 41 występów w LaLiga, 98 w LaLiga 2, 13 w Pucharze Króla czy 11 w Lidze Europy. Mierzy 172 cm, a techniką i wykończeniem akcji zdecydowanie przypomina znanego z polskich boisk – Iviego Lopeza. Na boisku występował głównie jako lewy lub prawy skrzydłowy/napastnik.

Aby transfer doszedł do skutku, Matias Nahuel musi jeszcze z powodzeniem przejść testy medyczne. WKS podpisze z hiszpańskim zawodnikiem 2-letnią umowę z opcją przedłużenia.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI