Ładowanie

W centrum Wrocławia powstaje luksusowy apartamentowiec Bernardyńska. Najdroższe mieszkania kosztują nawet 30,5 tys. za mkw.

Nawet 30,5 tys. za mkw. To będą najdroższe mieszkania we Wrocławiu

17 lipca, 2023

W centrum Wrocławia powstaje luksusowy apartamentowiec Bernardyńska. Najdroższe mieszkania kosztują nawet 30,5 tys. za mkw. Inwestycja Bernardyńska – wizualizacja, fot. Toscom

W centrum Wrocławia powstaje luksusowy apartamentowiec Bernardyńska. W ofercie znajdą się mieszkania o powierzchni od około 30 do ponad 200 mkw. Ile będzie trzeba za nie zapłacić?

Inwestycja Bernardyńska, fot. Toscom

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Obok Galerii Dominikańskiej, pomiędzy ulicami Janickiego a Bernardyńską budowane są mieszkania premium. Inwestycja realizowana jest według projektu pracowni Zbigniewa Maćkowa, a odpowiada za nią deweloper Toscom. Apartamentowiec będzie posiadał 5 pięter z 80 mieszkaniami. Na parterze powstaną lokale usługowe, a w podziemiach garaże.  W obiekcie znajdzie się także lobby o wysokości 8 metrów oraz strefa sportu i relaksu: kort do squasha, siłownia, dwie sauny, jacuzzi, pokoje do masażu i jogi.

Zobacz też: Dom Pod Złotą Marią sprzedany. Zabytkowa kamienica ma nowego właściciela

Najdroższe mieszkania we Wrocławiu

Bernardyńska będzie oferować zarówno małe mieszkania o powierzchni około 30 mkw. oraz 200 – metrowe apartamenty. Jak zapowiada inwestor, przyszli mieszkańcy będą mieli też możliwość zwiększyć powierzchnie lokali, poprzez ich połączenie. Początkowo ceny mieszkań oscylowały w granicach od 18 000 zł za mkw. W styczniu ich wartość podniosła się i obecnie za mkw. trzeba zapłacić 24,5-26 tys. zł za mkw. Najdroższe apartamenty kosztują nawet 30,5 tys. za mkw., a więc kilka milionów złotych.

Generalnym wykonawcą jest spółka VISTA Constructions. Inwestycja jest na etapie ostatniego piętra. Zakończenie budowy planowane jest w II kwartale 2024 roku.

Zobacz zdjęcia:

Inwestycja Bernardyńska – wizualizacja, fot. Toscom
Tagi