Ładowanie

Powieść autorstwa Jakuba Żulczyka, „Wzgórze Psów”, doczeka się ekranizacji. Serial na jego podstawie Netflix kręcił na ulicach Wrocławia.

Netflix kręci serial we Wrocławiu. To ekranizacja powieści „Wzgórze Psów”

Alicja Jurasz 10 lipca, 2023

Powieść autorstwa Jakuba Żulczyka, „Wzgórze Psów”, doczeka się ekranizacji. Serial na jego podstawie Netflix kręcił na ulicach Wrocławia. Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Pexels

Powieść autorstwa Jakuba Żulczyka, „Wzgórze Psów”, doczeka się ekranizacji. Serial na podstawie thrillera Netflix kręcił na ulicach Wrocławia. Dowiedz się więcej na temat produkcji!

„Wzgórze Psów” to powieść wydana w 2017 roku, skupia się na mrocznych wydarzeniach związanych z Warmią i Mazurami. Tajemnicza historia otrzyma swoją netflixową adaptację, za której scenariusz wraz z autorem książki, Jakubem Żulczykiem, odpowiada reżyser Piotr Domalewski. Nie są znane jeszcze szczegółowe informacje dotyczące obsady czy daty premiery, wiadomo jednak, że plenerem dla ekranizacji stał się Wrocław.

— Wiem, jak ważne jest dla wielu z Was “Wzgórze psów”. Dla mnie to chyba najważniejsza książka. Długo zbierałem się do jej napisania, pisałem ją jeszcze dłużej, a Wy, po sześciu latach od premiery wciąż ją czytacie i piszecie wiadomości na jej temat. […] Z wielką radością chciałem Wam powiedzieć, że serial na podstawie “Wzgórza Psów” powstanie w serwisie — podaje Jakub Żulczyk.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

„Wzgórze Psów” kręcono we Wrocławiu

Zdjęcia do serialu już ruszyły, niektore z ujęć kręcono w dniach 3-9 lipca we Wrocławiu — na ul. Sudeckiej, ul. Joliot-Curie, ul. Druckiego-Lubeckiego, ul. Muzealnej, ul. Wiśniowej oraz na pl. Muzealnym. Doniesienia te potwierdził Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta.

— Na ulicach Wrocławia pracowali filmowcy. Na kilku ulicach i placach wozy ekipy zajęły miejsca postojowe. Ograniczenia w parkowaniu i zatrzymywaniu się pojazdów zostały oznaczone znakami B-36 i tabliczkami uzupełniającymi z datą. Zgodnie z planem, prace miały się zakończyć w czwartek (6 lipca) — mówiła Ewa Mazur, rzecznik ZDiUM.

CZYTAJ WIĘCEJ:  PILNE! Podejrzana paczka i ewakuacja Tarasów Grabiszyńskich
Tagi