Ładowanie

NFL we Wrocławiu! Panthers Wrocław nawiązują współpracę z NFL Flag Poland

7 sierpnia, 2023

NFL zawita do Wrocławia. Panthers Wrocław nawiązali współpracę z NFL Flag Poland – gałęzią National Football League, której celem jest promocja futbolu flagowego na świecie. Obie organizacje 23 września wspólnie zorganizują we Wrocławiu camp treningowy dla najmłodszych, a to dopiero początek współpracy.

NFL Flag Poland to projekt, którego celem jest promocja futbolu amerykańskiego i flagowego na świecie. Futbol flagowy jest bezkontaktową i zupełnie bezpieczną odmianą futbolu amerykańskiego, którą mogą uprawiać zarówno dzieci, jak i dorośli. Sport ten ma być obecny na nadchodzących igrzyskach olimpijskich w Los Angeles.

W ramach projektu 23 września na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu NFL Flag Poland wspólnie z Panthers Wrocław zorganizują camp, w którym będą mogły uczestniczyć dzieci w wieku 6-13 lat. Najmłodsi wezmą udział w treningach futbolu flagowego pod okiem doświadczonych szkoleniowców z Polski i Stanów Zjednoczonych. Zapisy na wydarzenie są dostępne na stronie nflflagpoland.com, liczba miejsc jest ograniczona.

 Niezwykle cieszymy się ze współpracy z NFL Flag Poland. Promocja sportu wśród najmłodszych to obszar, na który jako Panthers Wrocław zawsze kładziemy wyjątkowy nacisk. Jesteśmy przekonani, że wspólnie przyczynimy się do popularyzacji futbolu flagowego i amerykańskiego w Polsce – mówi Michał Latoś, prezes Panthers Wrocław

Camp to dopiero pierwszy krok w rozwoju programu w Polsce. NFL Flag Poland planuje rozegrać we Wrocławiu pełnoprawne rozgrywki ligowe dla najmłodszych jeszcze w tym roku.

– Jako pasjonat oraz były zawodnik futbolu amerykańskiego jestem niesamowicie szczęśliwy, mogąc mieć wpływ na rozwój tego sportu, jak i jego bezkontaktowej odmiany w Polsce. Współpraca z Panthers Wrocław z pewnością zwiększy zasięg naszego projektu i pozwoli nam na dotarcie do kolejnych osób. Zależy nam na tym, aby Polacy dowiedzieli się, że futbol flagowy może być doskonałą rozrywką dla najmłodszych, która może przerodzić się w wielką sportową pasję – mówi Terrance Owens, jeden z organizatorów NFL Flag Poland.

źródło: pantherswroclaw.pl