Ładowanie

Ostrzegamy przed kilkoma typowymi zagrożeniami w sieci, które mogą mieć negatywne skutki, takie jak kradzież zgromadzonych na kontach bankowych środków.

Nie daj się cyberprzestępcom!

10 czerwca, 2023

Ostrzegamy przed kilkoma typowymi zagrożeniami w sieci, które mogą mieć negatywne skutki, takie jak kradzież zgromadzonych na kontach bankowych środków.

Przed nami kilka dni relaksu, ale cyberprzestępcy nie planują przerwy. Ich celem jest wykorzystanie naszej rozleniwionej relaksem uwagi, aby zdobyć nasze poufne informacje. Ostrzegamy przed kilkoma typowymi zagrożeniami w sieci, które mogą mieć negatywne skutki, takie jak kradzież zgromadzonych na kontach bankowych środków.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Spoofing, czyli podszywanie się pod pracownika banku, to jedna z technik, jaką stosują cyberprzestępcy. W ten sposób mogą wyłudzić od nas wrażliwe dane, takie jak login, hasło czy informacje o karcie płatniczej, sugerując jednocześnie instalację oprogramowania, które rzekomo ma chronić nasze finanse.

Aby uniknąć strat, należy przestrzegać kilku zasad. Nie podawajmy wrażliwych informacji, czytajmy wiadomości od naszego banku, a także zwracajmy uwagę na treść otrzymanych powiadomień, szczególnie podczas rozmowy z rzekomym konsultantem. Najlepiej rozłączyć się i zadzwonić samodzielnie na numer podany na oficjalnej stronie naszego banku.

Jeśli sprzedajesz na portalach aukcyjnych, nie loguj się na rachunek bankowy przez linki otrzymane w komunikatorach. Korzystaj z oficjalnych kanałów komunikacji, zwracaj uwagę na autoryzację transakcji, a przede wszystkim, nie daj się zwieść podejrzanym ofertom.

Fałszywe inwestycje to inny sposób na wyłudzenie naszych środków. Przestępcy tworzą profesjonalnie wyglądające strony internetowe oferujące inwestycje, które wykorzystują wizerunki znanych osób lub nazwy znanych firm. Kiedy ofiary zorientują się, że zostali oszukani, często jest już za późno.

Jeżeli doszło do utraty środków finansowych, natychmiast skontaktuj się ze swoim bankiem, aby zablokować dostęp do konta i zmienić hasło dostępowe. Zgłoś także ten fakt najbliższej jednostce Policji.

Zawsze bądźmy czujni i pamiętajmy, że internetowa oferta szybkiego i dużego zysku zawsze powinna wzbudzać naszą czujność. To może być próba oszustwa!

Tagi