9.9 C
Wrocław
wtorek, 21 marca, 2023

Niebieskie pączki od MasterChefa czyli tłusty czwartek po wrocławsku

WARTO PRZECZYTAĆ

Mateusz Zielonka, zwycięzca programu telewizyjnego “MasterChef” przygotuje dla gości Hydropolis autorskie pączki z jasnobłękitnym lukrem. Wypieki otrzymają pierwsi klienci, którzy 16 lutego przyjdą odwiedzić wrocławskie centrum wiedzy o wodzie.

Mateusz Zielonka, zwycięzca programu telewizyjnego “MasterChef”, fot. materiały prasowe

W tłusty czwartek w Hydropolis będzie słodko i smakowicie. Wszystko za sprawą pączków, które tego dnia będą rozdawane gościom obiektu. Dla 500 pierwszych osób, które 16 lutego pojawią się na miejscu z biletem wstępu, przygotowano pyszną niespodziankę. W rolę cukiernika wcieli się kucharz Mateusz Zielonka, zwycięzca szóstej edycji programu “MasterChef”, który od niedawna serwuje specjały w kawiarni wrocławskiego centrum wiedzy o wodzie.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Pieczone pączki z niebieskim lukrem

W tłusty czwartek pierwsi goście Hydropolis otrzymają pieczone pączki według autorskiego przepisu Mateusza Zielonki. Nadzienie jest połączeniem topinamburu, crème pâtissière i róży. Całość polana jest jasnobłękitnym lukrem, którego kolor odwołuje się do wody.

Pieczone pączki są zdrowsze. W naszej kawiarni pieczemy i gotujemy rzeczy, które sami chcielibyśmy jeść. Czasami trzeba przygotować coś nieoczekiwanego, nowego, zaskakującego wyglądem i smakiem — informuje Mateusz Zielonka.

Do rozdania jest 500 pączków. W czwartek, podobnie jak w inne dni tygodnia Hydropolis otwarte od godz. 9.00.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI