Ładowanie

Miasto przygotowuje się do budowy kolejnego odcinka Promenady Krzyckiej. Prace rozpoczną się w drugim półroczu, ruszył przetarg.

Niedługo budowa kolejnego odcinka Promenady Krzyckiej! Ogłoszono przetarg

17 lipca, 2023

Miasto przygotowuje się do budowy kolejnego odcinka Promenady Krzyckiej. Prace rozpoczną się w drugim półroczu, ruszył przetarg. Fot. Facebook Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk

Miasto przygotowuje się do budowy kolejnego, kilometrowego odcinka Promenady Krzyckiej. Prace rozpoczną się w drugim półroczu, a przetarg, w którym poszukiwany jest wykonawca, już ruszył.

Miasto przygotowuje się do budowy kolejnego odcinka Promenady Krzyckiej. Prace rozpoczną się w drugim półroczu, ruszył przetarg.
Fot. Facebook Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk

Promenada Krzycka jest uwielbiana przez wrocławian — przemawia za tym chociażby fakt, że jej budowa jest jednym z najchętniej wybieranych projektów w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Już niedługo trasa się wydłuży.

Powstająca etapami transosiedlowa trasa, biegnąca śladem dawnej Hugo Richter Weg, już stała się ulubionym miejscem spacerowym, biegowym i rowerowym. Nic dziwnego, skoro służy nie tylko rekreacji, ale i codziennej pieszo-rowerowej komunikacji pomiędzy ulicą Spiską a Ziębicką — napisał prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk w mediach społecznościowych.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

W drugim półroczu ruszy budowa kolejnego, kilometrowego odcinka Promenady Krzyckiej, od ul. Spiskiej do ul. Ślężnej. Miasto jest już po pracach przygotowawczych, które objęły przesunięcie kolidujących z trasą ogrodzeń ogródków działkowych i przebudowę wodociągu. Ogłoszony przetarg potrwa do 28 lipca.

Tagi