Ładowanie

Wrocławskie Święto Rowerzysty to największa, niesportowa impreza w regionie, której celem jest promowanie ruchu rowerowego jako doskonałego środka transportu oraz integracja środowisk miłośników rowerów. Już w niedzielę Wielki peleton rowerowy przejedzie głównymi ulicami Wrocławia. Gdzie spodziewać się utrudnień?

Niedziela pod znakiem Wrocławskiego Święta Rowerzysty. Gdzie spodziewać się utrudnień?

3 czerwca, 2023

Wrocławskie Święto Rowerzysty to największa, niesportowa impreza w regionie, której celem jest promowanie ruchu rowerowego jako doskonałego środka transportu oraz integracja środowisk miłośników rowerów. Już w niedzielę Wielki peleton rowerowy przejedzie głównymi ulicami Wrocławia. Gdzie spodziewać się utrudnień? Fot. Wrocławska Inicjatywa Rowerowa.

Wrocławskie Święto Rowerzysty to największa, niesportowa impreza w regionie, której celem jest promowanie ruchu rowerowego jako doskonałego środka transportu oraz integracja środowisk miłośników rowerów. Już w niedzielę wielki peleton rowerowy przejedzie głównymi ulicami Wrocławia. Gdzie spodziewać się utrudnień?

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Przejazd ma wystartować 4 czerwca o godzinie 12:00 z placu Nowy Targ, a miejscem docelowym jest park Stanisław Tołpy. Trasa zakłada wyjazd w kierunku ulicy Kazimierza Wielkiego. Później na placu Jana Pawła II peleton skręci w Podwale i dotrze do ulicy Grabiszyńskiej.

Tam zawróci na skrzyżowaniu z ulicą Zaporoską. Powrót odbędzie się tymi samymi ulicami do ulicy Kazimierza Wielkiego, a następnie do placów Dominikańskiego oraz Grunwaldzkiego.

Na rondzie Reagana rowerzyści ponownie zawrócą, na placu Społecznym skręcą w prawo w ulicę Wyszyńskiego i dotrą do finalnej destynacji wycieczki, czyli parku Stanisława Tołpy. Nie odbędzie się tam oficjalny piknik, jak miało to miejsce w latach przed pandemią. Osoby, które będą miały ochotę świętować Wrocławskie Święto Rowerzysty powinny więc zaopatrzyć się w prowiant na własną rękę.

Święto jest organizowane od 2009 roku przez Wrocławską Inicjatywę Rowerową, sięgając do tradycji corocznych przejazdów rowerowych z lat 90-tych XX wieku. Ideą przewodnią WŚR jest promowanie roweru, jako istotnego elementu ekologicznego i zrównoważonego transportu. Światowe i europejskie miasta o najwyższym stopniu jakości życia mieszkańców to miasta, które mocno postawiły na transport rowerowy. Organizatorzy chcą popularyzować ideę miasta dla ludzi, w którym można wygodnie i szybko się przemieszczać, hałas nie przekracza dopuszczalnych norm, można aktywnie wypocząć oddychając czystym powietrzem, a dzieci mogą samodzielnie i bezpiecznie dostać się do szkoły.

Tagi