Ładowanie

„Ta cała sytuacja pokazuje, jak prezydent Wrocławia Jacek Sutryk boi się, że przegra wybory!” - komentuje posłanka PiS, Agnieszka Soin.

Nielegalne plakaty o dyżurze poselskim na latarniach

1 lipca, 2023

„Ta cała sytuacja pokazuje, jak prezydent Wrocławia Jacek Sutryk boi się, że przegra wybory!” - komentuje posłanka PiS, Agnieszka Soin. Fot. Straż miejska / Facebook

Na latarniach ulicznych wrocławskich ulic, w tym na ul. Powstańców Śląskich, Legnickiej i Placu Jana Pawła II, 1 lipca 2023 r., pojawiły się plakaty zapraszające na dyżur poselski. Straż miejska przypomina, że umieszczanie takich ogłoszeń bez zgody zarządcy miejsca jest wykroczeniem, zgodnie z Art. 63a. Kodeksu wykroczeń.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Straż Miejska rozpoczęła już proces dokumentowania lokalizacji plakatów. W związku z tym wykroczeniem, zostaną podjęte czynności prawne, a osoba lub osoby, które dopuściły się tego wykroczenia, zostaną ukarane mandatem. W razie konieczności, sprawa może zostać skierowana do sądu.

Nielegalne plakaty, zgodnie z prawem, zostaną usunięte. Zgodnie z przepisami Art. 63a. Kodeksu wykroczeń, bezprawne umieszczenie w miejscu publicznym ogłoszenia, plakatu, afisza, apelu, ulotki, napisu lub rysunku, albo ich wystawienie na widok publiczny w miejscu nieprzeznaczonym do tego celu bez zgody zarządzającego tym miejscem, jest wykroczeniem. Prawo przewiduje karę ograniczenia wolności lub grzywny za takie wykroczenie, a także możliwość przepadku przedmiotów służących lub przeznaczonych do popełnienia wykroczenia, nawet jeśli nie stanowią one własności sprawcy. Możliwe jest również nałożenie obowiązku przywrócenia do stanu poprzedniego.

Tagi