Ładowanie

Nielegalne wyścigi samochodowe na wrocławskich ulicach. Interweniowała policja

4 lipca, 2023

fot. materiały redakcji

W nocy z soboty na niedzielę policja zwalczała nielegalne wyścigi samochodowe, prowadzone na ulicach Wrocławia. Funkcjonariusze interweniowali — skontrolowano pojazdy, zatrzymano dowody rejestracyjne, a dwóch kierowców straciło prawo jazdy.

Poszukując adrenaliny i rozrywki, bywa, że kierowcy decydują się na nielegalne wyścigi. Działanie takie niesie za sobą wielkie niebezpieczeństwo zarówno dla uczestników nieodpowiedzialnej zabawy, jak i dla całego ruchu drogowego. Stąd akcja wrocławskiej policji – „Nielegalne wyścigi”. Funkcjonariusze sprawdzali, czy kierowcy stosują się do przepisów.

W związku z faktem pojawienia się informacji dotyczącej nielegalnych wyścigów, mających się odbyć na terenie stolicy Dolnego Śląska funkcjonariusze podjęli zdecydowane działania w tej sprawie — informuje mł. asp. Rafał Jarząb z wrocławskiej policji — Akcja miała na celu nie tylko ujawnianie sprawców wykroczeń, ale również napiętnowanie ich negatywnych zachowań na drogach. Należy pamiętać, że tego typu zachowania stwarzają realne zagrożenie bezpieczeństwa nie tylko dla samych uczestników tego typu wydarzeń, ale również osób postronnych — dodaje.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

„Nielegalne wyścigi” – działania wrocławskiej policji

Policjanci w ramach zwalczania nieodpowiedzialnych zachowań na drodze pouczali, ale także nakładali mandaty karne czy kierowali wnioski o ukaranie do sądu. Zatrzymano 11 dowodów rejestracyjnych pojazdów w wątpliwym stanie technicznym oraz nałożono 14 mandatów karnych. Dwóch kierujących straciło prawo jazdy, w związku z przekroczeniem prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h.

Na jezdni Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, na wysokości mostu Rędzińskiego uczestnicy nielegalnych wyścigów czasowo zablokowali ruch. W związku z tym nieodpowiedzialnym zachowaniem policjanci prowadzą szczegółową analizę zabezpieczonych nagrań i materiałów wideo, dążąc do ustalenia osób odpowiedzialnych za łamanie przepisów, a w dalszej konsekwencji ukarania winnych — informuje wrocławska policja.

Wrocław jest miastem o dużym natężeniu ruchu, a ulice nie są przystosowane do prowadzenia wyścigów, nawet w nocy. Aspirujący kierowcy rajdowi swoje umiejętności powinni szkolić w wyznaczonych w takim celu miejscach, pod okiem instruktorów.

Tagi