9.9 C
Wrocław
wtorek, 21 marca, 2023

Niesamowite akcje ratownicze w Turcji. Dzieci przeżyły pod gruzami ponad 5 dni

WARTO PRZECZYTAĆ

Trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii zbiera śmiertelne żniwa. Do tej pory potwierdzono około 34 tysięcy zgonów. Na szczęście dzięki zaangażowaniu ratowników wciąż zdarzają się cudowne ocalenia. Podczas ostatnich akcji udało się uratować 2- miesięczne niemowlę i 10-letnią dziewczynkę. Dzieci pod gruzami spędziły ponad 5 dni.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

6 lutego rano na granicy Turcji oraz Syrii doszło do potężnego trzęsienia ziemi o sile 7,8 w skali Richtera. Według oficjalnych danych liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do około 34 tysięcy. Akcje ratownicze dają jednak nadzieję osobom dotkniętym przez kataklizm. Dzięki sprawnym interwencjom ratowników spod gruzów zawalonych budowli udało się wydostać już wielu ludzi. Wśród nich są także dzieci. Historie ich ocalenia chwytają ze serce.

128 i 147 godzin pod gruzami

W Kahramanmaraş ratownikom udało się wyciągnąć spod gruzów 2-miesięcznego chłopca. Dziecko spędziło w trudnych warunkach 5 dni i 8 godzin, a mimo to przeżyło.

Do kolejnego ocalenia doszło w południowej prowincji Hatay, gdzie pośpieszono z pomocą 10 –letniej dziewczynce. Została ona wyciągnięta przez dziurę w podłodze zniszczonego budynku po 6 dnach i 3 godzinach od trzęsienia ziemi.

Polscy ratownicy pomagają w Turcji

7 lutego, dzień po trzęsieniu ziemi polscy strażacy wyruszyli do Gaziantep. W akcji ratunkowej bierze udział 76 strażaków Państwowej Straży Pożarnej, osiem wyszkolonych psów oraz pięciu ratowników medycznych. Wśród ratowników znalazła się także lekarka Grażyna Krause z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu.

Zobacz również:  Miejska AquaFarma już otwarta! Na czym polega ta nowoczesna forma rolnictwa?

Zobacz też: Polscy strażacy polecieli do dotkniętej kataklizmem Turcji. Wśród nich jest wrocławianka

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI