7.9 C
Wrocław
wtorek, 21 marca, 2023

Noc Muzeów 2023 we Wrocławiu. Do 20 marca przyjmowane są zgłoszenia

WARTO PRZECZYTAĆ

20 maja we Wrocławiu odbędzie się Noc Muzeów 2023. Instytucje kultury, które chciałaby uczestniczyć w wydarzeniu mogą przesłać zgłoszenie do poniedziałku, 20 marca.

Podczas Nocy Muzeów tysiące instytucji kulturalnych w całej Polsce udostępnia obiekty zwiedzającym w godzinach nocnych. Organizatorzy przygotowują z tej okazji także specjalne atrakcje m.in. koncerty, wernisaże czy warsztaty. We Wrocławiu za koordynację tego wydarzenia odpowiada Wydział Kultury Urzędu Miejskiego Wrocławia.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Noc Muzeów we Wrocławiu

W tym roku Noc Muzeów odbędzie się w sobotę, 20 maja. W stolicy Dolnego Śląska będzie to już 15. odsłona wydarzenia. Pierwsza edycja imprezy została zorganizowana we Wrocławiu w 2009 roku i wzięło w niej udział wówczas 7 muzeów i 1 galeria.

We wrocławskiej Nocy Muzeów 2022 wzięło udział 76 instytucji. Były to zarówno muzea, domy kultury, galerie i instytucje prowadzone przez organizacje pozarządowe, jak również kino Nowe Horyzonty, Narodowe Forum Muzyki czy Hydropolis. W trakcie imprezy odbyło się ponad 150 wydarzeń.

Przeczytaj też: Uratuj płonącą Amazonię! Okulary VR w Hydropolis

Noc Muzeów 2023. Zgłoszenia

Instytucje kulturalne we Wrocławiu mogą nadsyłać swoje zgłoszenia do poniedziałku 20 marca 2023. W tym celu wymagane jest uzupełnienie formularza. Program Nocy Muzeów 2023 zostanie opublikowany w kwietniu na oficjalnej stronie Nocy Muzeów we Wrocławiu na facebooku.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI