10.1 C
Wrocław
sobota, 1 kwietnia, 2023

Nocne zwiedzanie zakamarków Zamku Książ

WARTO PRZECZYTAĆ

Wampiry, zjawy i niedostępne dla zwiedzających na co dzień korytarze. To wszystko czeka na odwiedzających Zamek Książ, jeśli zdecydują się wybrać na nocne zwiedzanie legendarnej dolnośląskiej budowli. Bilety na sierpniowe wieczory są jeszcze dostępne. 

Zamek Książ w Wałbrzychu

Są takie noce, kiedy Zamek Książ zamienia się w Zamek Strachu. W lipcu i sierpniu piątkowe oraz sobotnie wieczory można spędzić na zwiedzaniu jednego z najpopularniejszych zamków w Polsce. W skład wycieczki wchodzi m.in. opieka przewodnika, oglądanie niedostępnych podczas dziennego zwiedzania korytarzy czy towarzystwo aktorów wcielających się w legendarne zamkowe postaci. 

Dla osób o mocnych nerwach

Podczas wycieczki można doświadczyć nie tylko ciekawych opowieści przewodnika, ale również zaskakujących interakcji z aktorami. Odgrywają oni role zjaw i upiorów, których legendy są związane z Książem od dziesięcioleci. W trakcie zwiedzania pojawiają się znienacka i skutecznie straszą odwiedzających zamek. Można powiedzieć, że bohaterowie historii opowiadanych przez opiekuna wycieczki dosłownie z nich “wyskakują”. 

Wyprawa w nieznane

Jedną z atrakcji serii jest możliwość zobaczenia miejsc, które nie są udostępniane dla turystów w ciągu dnia. Odwiedzający na co dzień mają możliwość obejrzenia zamku jedynie do trzeciego piętra, w nocy zobaczyć można aż pięć poziomów budowli. 

Dla uczestników zwiedzania jest dostępny darmowy parking, a ceny biletów różnią się w zależności od formy zakupu. Rezerwacji można dokonać na stronie internetowej Książa, a najbliższe wydarzenie z cyklu Zamku Strachu odbędzie się już 6 sierpnia. Szczegóły znajdują się w wydarzeniu na Facebooku

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI