13.7 C
Wrocław
czwartek, 30 marca, 2023

Nowa droga rowerowa połączy pl. Legionów i Narodowe Forum Muzyki

WARTO PRZECZYTAĆ

Trwa przebudowa ulicy Sądowej, w której efekcie powstanie droga dla rowerzystów. Zapewni ona bezpieczny przejazd rowerem między pl. Legionów a Narodowym Forum Muzyki.

Nowa droga rowerowa stanowi znaczne ułatwienie dla mieszkańców. Fot. Michał Kurowicki, wroclaw.pl

Od początku sierpnia rowerzyści korzystają z pierwszego odcinka prowadzącego z ul. Krupniczej w kierunku skrzyżowania z ul. Podwale. Trwają dalsze prace, by ułatwić przejazd w tych okolicach.

Duże zmiany dla użytkowników jednośladów

Na ul. Sądowej powstaje główna część trasy. Zostanie posadzonych kilkanaście drzew oraz nastąpi przebudowa sieci kanalizacyjnej.

Od pl. Legionów do skrzyżowania z ul. Świebodzką po obu stronach ulicy powstaną dwukierunkowe drogi. Od skrzyżowania z ul. Świebodzką do skrzyżowania z ul. Podwale pobiegnie jedna droga rowerowa, po zachodniej stronie ulicy.

Przez ul. Podwale, na wlocie zachodnim skrzyżowania: Podwale – Sądowa – Krupnicza, powstanie przejazd rowerowy wraz z sygnalizacją świetlną.

Droga jest projektem Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego

Projekt uzyskał od WBO 250 tys. zł. Całkowity koszt prac wyniesie ok. 2,43 mln zł. Droga oddana do użytku zostanie prawdopodobnie jeszcze w grudniu bieżącego roku.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI