Ładowanie

Korty w Szkole Podstawowej nr 72

Nowa Era Tenisa w Szkole Podstawowej nr 72

10 września, 2023

Korty w Szkole Podstawowej nr 72 Fot. Grzegorz Rajter

Jednym z głównych projektów Wrocławia w dziedzinie sportu w tym roku była budowa hali tenisowej oraz zewnętrznych kortów tenisowych przy Sportowej Szkole Podstawowej nr 72. Projekt ten ma na celu promowanie aktywności fizycznej wśród uczniów i mieszkańców Wrocławia.

9 września miało miejsce oficjalne otwarcie nowych kortów. W Szkole Podstawowej nr 72 znalazło się miejsce nie tylko na nową halę tenisową, ale także na dwa zewnętrzne korty tenisowe oraz ściankę do treningów. Dodatkowo, boiska sportowe posiadają powłokę akrylową, a zewnętrzne korty są wyposażone w oświetlenie. W klimatyzowanej hali wydzielono przestrzeń sanitarno-szatniową dla graczy oraz pomieszczenie dla trenera.

Marcin Miedziński, zastępca dyrektora w Wydziale Szkół Podstawowych i Przedszkoli Departamentu Edukacji Wrocławia, podkreślił zaangażowanie miasta w tworzenie i modernizowanie infrastruktury szkół. Istotnym celem jest nie tylko wsparcie edukacyjne, ale także promowanie zdrowego trybu życia poprzez sport.

Choć tenis jest stosunkowo nowym dodatkiem do programu szkoły, dyrekcja i kadra nauczycielska dostrzegają rosnące zainteresowanie wśród uczniów. Oliwia Zacharasiewicz, dyrektor SSP 72 we Wrocławiu, wyraziła nadzieję, że nowe obiekty przyczynią się do jeszcze większej popularności tenisa wśród młodzieży.

Oczywiście, nowe obiekty sportowe nie są wyłącznie dla uczniów. Dyrekcja szkoły otwiera drzwi dla innych placówek zainteresowanych organizacją treningów tenisowych, a także dla mieszkańców Wrocławia, którzy chcą skorzystać z nowych obiektów.

Nie można jednak zapomnieć o ekologicznych aspektach inwestycji. Hala tenisowa jest wyposażona w nowoczesne pompy ciepła oraz panele fotowoltaiczne na dachu, które mają za zadanie zaspokoić potrzeby energetyczne obiektu. Teren wokół szkoły został wzbogacony o pięć nowych drzew, a hala została otoczona pnączami. Część dachu hali pokryto roślinnością.

Jolanta Wnęk, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich we Wrocławiu, podkreśliła, że podczas projektowania obiektów sportowych zadbano o zachowanie istniejących drzew oraz schronu przeciwlotniczego z okresu II wojny światowej.

Tagi