Ładowanie

Nowa obwodnica Leśnicy: Autobusy wkraczają na aleję 11 Listopada

4 listopada, 2023

Fot. Wrocławskie inwestycje

11 listopada przyniesie długo oczekiwane zmiany w komunikacji miejskiej we Wrocławiu związane z otwarciem ostatniego odcinka obwodnicy Leśnicy, alei 11 Listopada. Głównym celem tej inwestycji jest poprawa przepływu ruchu w tym rejonie miasta, co będzie miało bezpośredni wpływ na komfort podróżowania mieszkańców.

W dniu otwarcia, dwie linie autobusowe: 107 i 148, rozpoczną kursowanie nową trasą. Kluczowym elementem nowego odcinka jest wiadukt nad torami kolejowymi, który pozwoli autobusom linii 148 ominąć dotychczasowy postój przed zamkniętymi rogatkami na ul. Żernickiej. Dzięki temu mieszkańcy Żernik, Złotnik i Leśnicy będą mogli cieszyć się sprawniejszą komunikacją. Dodatkowo, linia 148 zyska cztery nowe przystanki: „Jerzmanowska 9”, „Jerzmanowska 17”, „Częstochowska” i „Halicka”.

Autobus linii 107 również zostanie objęty zmianami. Obecna trasa, która kończy się na przystanku „Jerzmanowo cmentarz”, zostanie wydłużona. Autobus skręci z ul. Jerzmanowskiej w prawo na al. 11 Listopada, przetnie ul. Kosmonautów, przejedzie ul. Fieldorfa, przez Stabłowice aż do Pracze Odrzańskie.

W ramach inwestycji przebudowana została także ul. Kosmonautów, która teraz jest czteropasmowa do wysokości ul. Fieldorfa. Droga Krajowa 94 zostanie przeniesiona na otwartą al. 11 Listopada i al. Kaczorowskiego. Te zmiany mają na celu omijanie zatłoczonego centrum Leśnicy, co ma znacząco przyspieszyć ruch w tym rejonie.

Zmiany dotyczą także linii nocnych 243 i 253. Autokary te będą teraz bezpośrednio wjeżdżały na pętlę “Leśnica” z ulicy Średzkiej, a w kierunku centrum będą przejeżdżały przez ulicę Płońskiego, Trzmielowicką i Średzką.

Wdrożenie tych zmian stanowi istotny krok w rozwoju infrastruktury transportowej we Wrocławiu, a także z pewnością przyczyni się do zwiększenia komfortu podróżowania mieszkańców.

Tagi