Nowa przychodnia na wrocławskim Jagodnie rozpoczyna działalność

0
749
W samym sercu Jagodna powstała nowa przychodnia sieci NZOZ Twój Lekarz. Placówka przy ulicy Drabika 74 działalność rozpocznie 15 lutego.
fot. Twój Lekarz

W samym sercu Jagodna powstała nowa przychodnia sieci NZOZ Twój Lekarz. Placówka przy ulicy Drabika 74 działalność rozpocznie 15 lutego, świadczyć będzie usługi w zakresie Podstawowej Opieki Zdrowotnej z refundacją NFZ. Planowane jest rozszerzenie oferty o porady specjalistów.

fot. Twój Lekarz

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Dostęp do dobrze zorganizowanej i nowoczesnej ochrony zdrowia to jeden z wyznaczników rozwoju i ważne kryterium oceny poziomu życia. Mieszkańcy nowych wrocławskich osiedli potrzebują nie tylko sprawnej komunikacji, przedszkoli, szkół oraz sklepów i lokali gastronomicznych. Niezmiernie ważna jest dostępność usług medycznych – mówi Mariola Madler-Litera, założycielka sieci Twój Lekarz. – Jako specjalistka medycyny rodzinnej wielokrotnie słyszę od pacjentów, że liczy się dla nich szybki kontakt z placówką, najlepiej położoną po sąsiedzku – dodaje lekarka.

Potwierdzają to badania. Polacy najchętniej leczą się tam, gdzie mieszkają. Wynika to m.in. z raportu pracowni badawczej Kantar. 70% respondentów sondażu przygotowanego dla Związku Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych stwierdziło, że wolą być leczeni blisko domu – w przychodniach lub poradniach specjalistycznych.

Nowa przychodnia jest częścią sieci podobnych placówek

Ośrodek medyczny na osiedlu Jagodno jest częścią sieci, która od 20 lat zapewnia opiekę medyczną we Wrocławiu i gminie Kobierzyce. Z kilkunastu placówek ze znakiem Twój Lekarz korzysta regularnie ponad 40 tysięcy pacjentów, którzy mają do dyspozycji: Podstawową Opiekę Zdrowotną, Poradnie Specjalistyczne, Centrum Okulistyki i Laseroterapii oraz Pracownie Rehabilitacji, Medycynę Pracy i Punkty Szczepień.

fot. Twój Lekarz

ZOBACZ GALERIĘ: