Ładowanie

Miejsce, w którym powstanie nowa przystań.

Nowa przystań na Maślicach. Co tam powstanie?

9 listopada, 2023

Miejsce, w którym powstanie nowa przystań. Fot. Google street

Na Maślicach, tam, gdzie Ślęza wpada do Odry, powstanie nowa przystań. To tu rozpoczyna się najdłuższy we Wrocławiu odcinek żeglugowy. W planach jest wypożyczalnia kajaków, restauracja i boisko.

Na przepięknych oraz ciekawych przyrodniczo maślickich terenach, rzeka Ślęza wpada do Odry. To właśnie miejsce planowanej inwestycji, w ramach której powstanie nowa przystań. Umożliwi ona podróż stamtąd szlakiem wodnym, a także doda tej okolicy walorów rekreacyjnych. W planach jest powstanie wypożyczalni kajaków, restauracji i boiska sportowego.

Uzyskany pod dzierżawę teren został już przygotowany pod inwestycję, a sama marina powstanie tam etapami. Pierwszym zadaniem będzie budowa pomostu. W ramach przystani powstanie wypożyczalnia kajaków i rowerów wodnych, przystań dla łodzi, boisko do gry w siatkówkę, restauracja, plac zabaw dla dzieci oraz parking.

Możliwe, że powstanie więcej przystani

Za budowę odpowiadać będzie wrocławska firma PIERK. Uzyskiwanie pozwoleń było dla niej ciężką przeprawą, gdyż napotkano utrudnienia po stronie Wód Polskich. To nie koniec wodnych marzeń.

Planowaliśmy, aby w przyszłości powstały przynajmniej trzy takie przystanie: na Maślicach, Janówku i przy ujściu Ługowiny. Takie ulokowanie ich ułatwiłoby wodne wycieczki. Ktoś, płynąc kajakiem, mógłby go zostawić na kolejnej przystani, żeby nie wracać pod prąd. Zaczynamy na razie od ujścia Ślęzy, bo tylko tu otrzymaliśmy zgodę – wyjaśnia firma.