-3.8 C
Wrocław
niedziela, 5 lutego, 2023

Pan Jerzy bez pomocy MOPS-u? Nowe doniesienia po wpisie Jacka Sutryka

WARTO PRZECZYTAĆ

Gazeta Fakt postanowiła odnaleźć Pana Jerzego, który na Facebooku skarżył się, że od 22 dni chodzi nieumyty. Czy ze strony MOPS-u pojawiły się zaniedbania?

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Źródło: www.wroclaw.pl

Komentarz prezydenta

Jeden komentarz wywołał falę zamieszania. W Internecie zawrzało po tym jak Jacek Sutryk odpowiedział Panu Jerzemu, że „proponuje mniej internetu, a więcej mycia”. Później przeprosił za wypowiedź, tłumacząc, że nie chciał nią nikogo urazić. Przypominamy, że podopieczny MOPS- u informował o zaniedbaniach opiekunów ośrodka, którzy zgodnie z jego wypowiedzią zamieszczoną na Facebooku, od 22 dni go nie myli. Z karty oceny samodzielności klienta Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej okazało się jednak, że Panu Jerzemu to świadczenie nie przysługuje. Mimo to opiekun przychodził do niego. Gdy pojawiły się problemy w komunikacji z podopiecznym, pracownik zrezygnował z odwiedzin.

Puszki po piwie i bałagan

Podczas wizyty dziennikarzy Faktu, w mieszkaniu Pana Jerzego panował nieład. W niektórych miejscach widoczne były niesprzątnięte puszki po piwie. Według informacji, do których dotarł Fakt, Pan Jerzy ma zapewnione 2 godziny opieki w tygodniu. Ze strony MOPS-u pojawiła się możliwość rozszerzenia świadczeń, jednak klient nie był zainteresowany.

Według notatek służbowych, do których dotarliśmy, Pan Jerzy przyjmował opiekunów z piwem w ręce i chciał odkładać wykonanie świadczeń, tłumacząc że ma teraz inne sprawy – informował Fakt.

Podopieczny ośrodka wielokrotnie skarżył się urzędowi miasta na jakość usług MOPS-u, niejednokrotnie obrażając przy tym jego pracowników. Wykonywał w tym celu liczne telefony.

Pan Jerzy sam przyznaje, że jest uciążliwy dla pracowników opieki społecznej. – opisywał Fakt.

Są jednak osoby, których Pan Jerzy darzy sympatią i ceni za wykonywaną pracę.

Jest kilka osób, którym jestem wdzięczny, bo są pomocni i życzliwi. To m.in. Jacek Pluta (wicedyrektor spraw społecznych UM), szef MOPS-u Andrzej Mańkowski, sekretarka czy księgowa. – komentował.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI