Ładowanie

Nowe linie lotnicze wchodzą do Wrocławia. Gdzie polecimy?

18 czerwca, 2023

Linie lotnicze Finnair już wkrótce uruchomią pierwsze połączenia z Wrocławia. Stolica Dolnego Śląska ma być czwartym miastem w Polsce, z którego polecimy na lotnisko Helsinki-Vantaa. Przewoźnik uruchomił już sprzedaż biletów.

Finnair to jedna z pięciu najdłużej operujących linii lotniczych na świecie. Obecnie fiński przewoźnik lata do Warszawy, Krakowa oraz Gdańska. Od 2 kwietnia 2024 pierwszy samolot na lotnisko Helsinki-Vantaa ma wystartować także z Wrocławia.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Bezpośrednie połączenie do fińskiej stolicy

Finnair zapowiada, że loty będą odbywać się codziennie. W poniedziałki, środy, piątki i niedziele samoloty z Wrocławia będą startować o godz. 5.35, a we wtorki, czwartki i soboty o godz. 15.10. Lot potrwa 2 godziny i 5 minut. Przewoźnik rozpoczął już sprzedaż biletów. Obecnie ceny najtańszych biletów na pierwsze loty wahają się w przedziale 765-857 zł.

– Cieszymy się, że możemy przedstawić Wrocław jako nowe miejsce docelowe. Wierzymy, że Wrocław jest nie tylko mile widzianym dodatkiem dla osób podróżujących służbowo, ale także intrygującym miejscem wypoczynku dla osób szukających city breaku w malowniczym otoczeniu– mówi Ole Orvér, dyrektor handlowy Finnair.

Loty do najszczęśliwszego kraju na świecie

Według rankingu “World Happiness Report,” Finlandia jest uznawana za najszczęśliwszy kraj na świecie. Zachwyca turystów zarówno ciekawą kulturą, jak i niesamowitą, dziką przyrodą – blisko 70 proc. jej powierzchni stanowią lasy.

Będąc w Helsinkach, warto zwiedzić plac Senacki i znajdującą się na nim katedrę, a także zabytkową twierdzę Suomenlinna, która znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Podróże międzykontynentalne

Linie lotnicze Finnair zachęcają turystów do skorzystania z ich usług nie tylko w przypadku podróży do Finlandii, ale również do innych krajów. Linie oferują liczne międzykontynentalne połączenia z lotniska Helsinki-Vantaa, w tym do Azji i Ameryki.

Zobacz również:  „Z przeszłości w przyszłość” – nowy projekt edukacyjny Kolei Dolnośląskich

– Finnair to jedne z najważniejszych linii lotniczych krajów nordyckich. Oferują rejsy po całym świecie, dlatego dla podróżnych z Wrocławia oznacza to większe możliwości podróżowania nie tylko w wyjątkowe zakątki Europy Północnej, ale także do takich krajów jak Japonia, Korea czy Stany Zjednoczone – mówi Cezary Pacamaj, prezes Portu Lotniczego Wrocław.