Ładowanie

Nowe nasadzenia zieleni na ulicy Kosmonautów. Będzie zielono!

16 maja, 2024

Fot. FB Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk

Ulica Kosmonautów wkrótce zazieleni się jeszcze bardziej. Planowane są kolejne nasadzenia drzew. Już niebawem 264 nowe drzewa uzupełnią istniejące szpalery – stworzy to bardziej przyjazne i estetyczne otoczenie.

Fot. FB Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk

Wrocław kontynuuje działania mające na celu zazielenienie przestrzeni miejskiej. Dzięki różnorodności wybranych roślin, ulica Kosmonautów zyska nie tylko na walorach estetycznych, ale również ekologicznych.

Projekt przewiduje sadzenie platanów klonolistnych, lipy drobnolistnej, klonów jaworów, lip srebrzystych, topoli osiki, a także klon zwyczajnych Schwedleri. Do tego zieleń uzupełnimy blisko 23 tysiącami krzewów, a także tysiącami traw ozdobnych. Drzewa będą miały o okazałych obwodach od 30 do 36 cm. Tego typu okazy rosną już na ul. Kosmonautów. Posadziliśmy je jesienią podczas budowy obwodnicy Leśnicy i przebudowy ulicy Kosmonautów. Podczas tego zadania wykonawca założył też pierwsze łąki kwietne – poinformował na Facebooku prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk.

Takie inicjatywy są częścią szerszej inicjatywy, którą z powodzeniem realizuje miasto w celu jego zrównoważonego rozwoju. W przyszłości możemy oczekiwać kolejnych bardziej zielonych ulic, które staną się idealnym miejscem do spacerów i odpoczynku.

Tagi