Ładowanie

https://www.youtube.com/watch?v=avrpaTpS5Kc

Nowe osiedle, Leśnica IX, to okazja dla poszukujących mieszkania we Wrocławiu

24 sierpnia, 2023

https://www.youtube.com/watch?v=avrpaTpS5Kc Fot. TBS Wrocław

Jeśli marzysz o znalezieniu idealnego mieszkania we Wrocławiu, to ta oferta może cię zainteresować! Osiedle Leśnica IX, najnowsza inwestycja prowadzona przez TBS Wrocław, to szansa na wynajem mieszkania. Oferta wymaga szybkiej decyzji — czas na zgłoszenie chęci wynajmu trwa tylko do 30 września.

Nowe osiedle TBS Wrocław to doskonała okazja na wynajem komfortowego lokalu w nowoczesnym kompleksie, który wkrótce zostanie oddany do użytku. Osiedle będzie obejmować aż 201 lokali mieszkalnych. Zakończenie budowy planowane jest na III/IV kwartał 2023 roku.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Kto może starać się o zostanie najemcą?

O najem lokalu mieszkalnego mogą ubiegać się osoby, które:

nie posiadają tytułu prawnego do lokalu mieszkalnego położonego na terenie Gminy Wrocław, a w przypadku posiadania takiego tytułu złożą oświadczenie, iż do dnia podpisania umowy najmu lokalu mieszkalnego wyzbędą się posiadanego tytułu prawnego;
wykażą średni miesięczny dochód gospodarstwa domowego w roku poprzedzającym rok złożenia wniosku o najem lokalu, który nie przekracza dochodu:

  • w gospodarstwie jednoosobowym – 5 295,32 zł,
  • w gospodarstwie dwuosobowym – 7 413,45 zł,
  • w gospodarstwie trzyosobowym – 10 237,62 zł,
  • w gospodarstwie czteroosobowym – 12 002,73 zł,
  • w gospodarstwie pięcioosobowym – 14 473,88 zł.

posiadają zdolność czynszową tj. udokumentują osiąganie średniomiesięcznego minimalnego dochodu przypadającego na członka gospodarstwa domowego, w wysokości:

  • 150% najniższej emerytury w gospodarstwie jednoosobowym – tj. 2382,66 zł zł
  • 100% najniższej emerytury w gospodarstwie wieloosobowym – tj. 1588,44 zł – w okresie trzech miesięcy poprzedzających złożenie wniosku.

Aktualnie można prognozować stawkę czynszu na poziomie 4% wskaźnika wartości odtworzeniowej 1 mkw. lokalu mieszkalnego obowiązującego dla Miasta Wrocławia, czyli 26,47 zł za mkw. Kwota partycypacji, która jest zwrotna, wynosi 1960 zł za 1 mkw.

Tagi