13.7 C
Wrocław
czwartek, 30 marca, 2023

Nowe pociągi przewiozą pasażerów z Wrocławia do Jelcza-Laskowic

WARTO PRZECZYTAĆ

Koleje Dolnośląskie zapowiedziały, że od dzisiaj, 18 sierpnia dwa pierwsze pociągi Elf 2 będą kursować na linii z Wrocławia Głównego przez Dobrzykowice do Jelcza-Laskowic. W jakich godzinach będzie można się nimi wybrać?

fot. Koleje Dolnośląskie

Od 18 sierpnia dwa nowe pociągi zaczęły kursować na trasie z Wrocławia do Jelcza – Laskowic. To bezpośrednie połączenie i pierwsza linia, która została włączona w sieć Dolnośląskiej Kolei Aglomeracyjnej.

Godziny odjazdów

Pociągi będą odjeżdżać ze stacji Wrocław Główny w godz. 5:09, 7:55, 10:56, 14:03, 16:08, a z Jelcza- Laskowic o 6:16, 9:05, 12:29, 15:04, 17:18.

Pociągi Elf 2

Pociąg Elf 2 zapowiadany jest jako jeden dwóch największych elektrycznych zespołów trakcyjnych we flocie Kolei Dolnośląskich. Pracownicy zapewniają, że pasażerowie będą mogli liczyć w nich na komfort podróży. Nowe pojazdy mają 250 miejsc siedzących, a każdy może zabrać na swój pokład łącznie 540 osób. W środku jest klimatyzacja, dostęp do sieci WiFi, a także defibrylator AED. Wyznaczono też specjalne miejsca dla wózków osób z niepełnosprawnościami. Pociągi Elf 2 mogą rozwijać prędkość maksymalną sięgająca 160 km/h

Współpraca z samorządami

Linia z Wrocławia Głównego do Jelcza-Laskowic przez Dobrzykowice powstała dzięki efektywnej współpracy samorządów aglomeracji wrocławskiej.

– Dzięki porozumieniu samorządów lokalnych z urzędem marszałkowskim w zakresie finansowania tej linii oferta połączeń będzie atrakcyjna dla mieszkańców pod względem częstotliwości i czasu przejazdu. Bez partycypowania w kosztach wszystkich samorządowców nie bylibyśmy w stanie stworzyć oferty przewozowej na europejskim poziomie, a mieszkańcy największych aglomeracji naszego województwa musieliby tracić mnóstwo czasu, stojąc w coraz dłuższych korkach na drogach.- – mówił Tymoteusz Myrda, członek zarządu UMWD odpowiedzialny za kolej. 

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI