1.5 C
Wrocław
piątek, 9 grudnia, 2022

Trzecie połączenie Wrocław – Chorwacja. Wystartował pierwszy samolot do Dubrownika

WARTO PRZECZYTAĆ

Wrocławskie lotnisko prężnie się rozwija. To już czwarte nowe połączenie linii WizzAir w tym roku. W czwartek, 4 sierpnia, odbył się pierwszy przelot do Dubrownika w Chorwacji. Jest to trzecie połączenie do tego kraju, wcześniej pasażerowie mogli dostać się do Zadaru i Splitu.

Uroczyste otwarcie nowego połączenia Wrocław – Dubrownik. Fot. wroclaw.pl

Przewoźnik powiększył swoją bazę we Wrocławiu o drugi samolot, który będzie tu stacjonował. Planuje również zatrudnienie większej ilości pracowników.

Wrocław – Dubrownik, w jakie dni kursuje

Do jednego z najpopularniejszych chorwackich kurortów możemy dostać się z Wrocławia samolotem WizzAir. Loty odbywają się w czwartki i w niedziele. Podróż trwa około 1,5 godziny.

To bardzo dobry dzień dla naszego lotniska i dla Wrocławia. Cieszy nas nie tylko nowy kierunek w siatce lotów, ale przede wszystkim to, że jeden z naszych kluczowych przewoźników postanowił zainwestować również w rozwój swojej bazy. Od dziś już nie jeden, a dwa samoloty WizzAir nocują we Wrocławiu i wykonują po kilka połączeń dziennie. – mówił Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław

Prezes zaznacza również, że rozwój lotniska będzie w najbliższych latach kontynuowany. W te wakacje ruszyły trzy nowe połączenia: Barcelona-El Prat, Tirana i Rodos.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI

400x750px3