6.9 C
Wrocław
czwartek, 30 marca, 2023

Kolejne tereny zielone we Wrocławiu. Tym razem przy ul. Kościuszki

WARTO PRZECZYTAĆ

Miasto podpisało umowę, dzięki której powstaną nowe tereny zielone w dwóch lokalizacjach przy ul. Kościuszki. Przeczytaj o szczegółach inwestycji.

Fot. Facebook Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk

Jedną z lokalizacji, w której pojawią się nowe tereny zielone jest wnętrze podwórzowe w okolicach ul. Czystej. Teren jest wymagający, ponieważ jego duża część znajduje się w cieniu. W związku z tym rośliny dobierane będą w taki sposób, aby mogły radzić sobie w istniejących warunkach. Na skwerze ma z kolei powstać ścieżka z nawierzchni mineralnej, która istnieje tam dziś w niezagospodarowanej i nieregularnej formie.

Zieleń ma zostać także uporządkowana wzdłuż przedwojennej zabudowy mieszkalnej. Zagospodarowane zostanie również miejsce zbiórki odpadów, w którym przygotowana została podbudowa na systemowe pojemniki na śmieci z dźwignią nożną.

Przeczytaj również: Są już wstępne ustalenia w sprawie przyczyny śmierci Bartosza Bogacza.

Druga lokalizacja, która się zazieleni to wnętrze podwórzowe, na którym mieszańcy posadzili maliny czy jeżyny. Zaproponowane zostało utrzymanie konwencji tego sąsiedzkiego ogrodu owocowego w centrum miasta. Dodatkowo na zieleńcu mają pojawić się np. orzech włoski oraz rabaty kwiatowe. Rewitalizowany fragment ma zostać zabezpieczony tzw. zębami rekina czyli krawężnikami uniemożliwiającymi pojazdom rozjeżdżanie terenów zielonych.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI