Ładowanie

Remont sieci trakcyjnej, modernizacja słupów trakcyjnych czy wymiana zwrotnic to inwestycje, które rozpoczną się w sierpniu oraz we wrześniu we Wrocławiu.

Nowe zadania w ramach programu #TORYwolucja

Joanna Bim 5 lipca, 2023

Remont sieci trakcyjnej, modernizacja słupów trakcyjnych czy wymiana zwrotnic to inwestycje, które rozpoczną się w sierpniu oraz we wrześniu we Wrocławiu. fot. Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk Facebook

Remont sieci trakcyjnej, modernizacja słupów trakcyjnych czy wymiana zwrotnic to inwestycje, które rozpoczną się w sierpniu oraz we wrześniu we Wrocławiu. Gdzie będą przebiegać prace?

Nowe zadania w ramach programu #TORYwolucja

W sierpniu ruszy remont sieci trakcyjnej wzdłuż ulicy Powstańców Śląskich od skrzyżowania z al. Hallera do Krzyckiej. Na odcinku pojawi się ponad kilometr nowych linii nośnych, które zapewnią bezawaryjność działania trakcji. Koszt przedsięwzięcia wyceniany jest na 1 200 000 złotych.

W tym samym miesiącu mają rozpocząć się też prace przy wymianie ponad 2 kilometrów sieci oraz modernizacji 56 słupów trakcyjnych na placu Społecznym. Inwestycja będzie kosztować milion złotych.

Budowlańcy zawitają też na plac Bema i rondo Ronalda Reagana. We wrześniu wymienią tam cztery zwrotnice. Remont wyniesie dwa miliony.

Remont ul. Legnickiej

Obecnie w ramach TORYwolucji trwają kompleksowe prace na ulicy Legnickiej, gdzie remontowane jest torowisko tramwajowe. To jedna z najważniejszych inwestycji torowych przewidzianych w tym roku. Koszt prac to ponad 17,2 miliona złotych. Roboty obejmują wymianę ponad 1400 metrów toru pojedynczego szyn, remont peronów przystankowych, budowę odwodnienia oraz modernizację 26 słupów trakcyjnych.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

CZYTAJ WIĘCEJ:  Przemarsz upamiętniający ofiary rzezi wołyńskiej. Możliwe utrudnienia w ruchu
Tagi