Ładowanie

Prace na budowie nowego Aquaparku na Wilanowskiej w Wrocławiu wchodzą w decydującą fazę.

Nowoczesny Aquapark na Wilanowskiej. Już od przyszłego roku będzie służył mieszkańcom

1 lipca, 2023

Prace na budowie nowego Aquaparku na Wilanowskiej w Wrocławiu wchodzą w decydującą fazę. Fot. Jacek Sutryk / Facebook

Prace na budowie nowego Aquaparku na Wilanowskiej w Wrocławiu wchodzą w decydującą fazę. Inwestycja, która stanowi istotny krok w kierunku zrównoważonego rozwoju miasta, rozpoczęła etap prac wykończeniowych.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Elektrycy są w trakcie układania kabli i instalacji elektrycznych, a na budynku zamontowane są panele fotowoltaiczne i pompy ciepła.

Projekt ma szczególnie ekologiczny charakter. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, w optymalnych warunkach, całość energii potrzebnej do funkcjonowania obiektu będzie pochodziła ze źródeł odnawialnych. Aquaparki zarządzane przez miasto są już miejscami produkcji energii, głównie za pomocą gazu. Teraz jednak na Wilanowskiej zasada ta zostanie podniesiona na wyższy poziom.

Fot. Jacek Sutryk / Facebook

W obiekcie trwają intensywne prace nad izolacją niecek basenowych i otoczenia basenów. Równolegle z tymi pracami, tam gdzie już jest izolacja, zaczęto płytkowanie. Budynek jest już zamknięty pod względem dachu i stolarki.

Ponadto, zamówione zostało wyposażenie dla stref fitness i saun, co pokazuje, że prace są w pełnym toku. Oprócz głównego budynku aquaparku, powstaje też obiekt o powierzchni około 100 m², który będzie służył radzie osiedla i seniorom.

Zakończenie prac zaplanowano na pierwszy kwartał 2024 roku. Szacuje się, że nowy aquapark przyciągnie od 200 do 300 tysięcy osób rocznie. Z pewnością będzie to popularne miejsce zarówno dla mieszkańców, jak i turystów odwiedzających Wrocław. Dodatkowo, obiekt posłuży jako “przyszkolny basen” dla uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 44.

Tagi