Ładowanie

Pod Wrocławiem, w gminie Czernica, powstanie nowoczesny zespół szkolno-przedszkolny. Rozstrzygnięto konkurs.

Nowoczesny zespół szkolno-przedszkolny w Czernicy pod Wrocławiem

Alicja Jurasz 30 czerwca, 2023

Pod Wrocławiem, w gminie Czernica, powstanie nowoczesny zespół szkolno-przedszkolny. Rozstrzygnięto konkurs. Fot. BCM Architekci

Pod Wrocławiem, w gminie Czernica, powstanie nowoczesny zespół szkolno-przedszkolny. Rozstrzygnięto konkurs. Sprawdź, jak projekt prezentuje się na wizualizacjach!

Pod Wrocławiem, w gminie Czernica, powstanie nowoczesny zespół szkolno-przedszkolny. Rozstrzygnięto konkurs.
Fot. BCM Architekci

Gmina Czernica dąży do zapewnienia odpowiednich warunków edukacyjnych dla swoich mieszkańców. Nowoczesna inwestycja, jaką jest budowa zespołu szkolno-przedszkolnego, jest kolejnym krokiem w tym kierunku.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Z konkursu wyłoniono najlepszy projekt

Rozstrzygnięto konkurs pn. „Opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej Zespołu Szkolno — Przedszkolnego w Nadolicach Wielkich w Gminie Czernica wraz z koncepcją zagospodarowania terenu, przyłączami oraz drogą dojazdową i obsługą komunikacyjną do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego”.

Wpłynęło 11 projektów, jednak pierwszą nagrodę zdobyła firma BCM Architekci Sp. z o.o. z Wrocławia. Ich projekt został doceniony za uwzględnienie potrzeb dzieci oraz stworzenie przestrzeni sprzyjającej nauce, rozwojowi i poczuciu bezpieczeństwa.

Firma otrzyma zaproszenie do negocjacji w celu opracowania dokumentacji budowlano-wykonawczej, uzyskania pozwolenia na budowę oraz pełnienia nadzoru autorskiego nad realizacją robót. Cały proces powinien zostać zakończony w ciągu 12 miesięcy od podpisania umowy.

Nowoczesny zespół szkolno-przedszkolny

Głównym założeniem projektu było stworzenie funkcjonalnej przestrzeni, w której wnętrza budynku przenikają się z otoczeniem. Architekci czerpali inspirację z rozwiązań skandynawskich, gdzie dzieci mają możliwość spędzania dużo czasu na świeżym powietrzu, eksplorowania przestrzeni i czerpania z doświadczeń i obserwacji jako głównej formy zabawy. W ramach tego podejścia przewidziano m.in. ogród sensoryczny oraz ogrody z rabatami warzywno-owocowymi.

Budynek został podzielony na różne bloki i segmenty. Centralnym elementem całego kompleksu jest segment centralny, pełniący funkcję komunikacyjną oraz zapewniający miejsca ogólnoszkolne, takie jak stołówka czy administracja. Ten segment stanowi połączenie dla pozostałych części zespołu, w tym przedszkola, klas początkowych, klas 4-8 oraz obiektów sportowych.

ZOBACZ GALERIĘ:

CZYTAJ WIĘCEJ:  Zaginął 65-letni mężczyzna. Jeśli go widziałeś, zgłoś to policji
Tagi