Ładowanie

Nowość w Magnolia Park. Od września wyrobisz tam paszport

11 września, 2023

fot. Maciej Kulczyński/ UM Wrocławia

Od 11 września w Centrum Obsługi Mieszkańca zlokalizowanym w centrum handlowym Magnolia Park działać będą 2 stanowiska paszportowe. Punkt jest otwarty od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-18.00.

Konferencja prasowa dotycząca otwarcia punktu paszportowego w Magnolia Park, fot. Maciej Kulczyński/ UM Wrocławia

Centrum Obsługi Mieszkańca znajduje się na I piętrze w galerii Magnolia Park (najbliższe wejście od ul. Legnickiej). Miejsce posiada 31 stanowisk obsługi i dziennie przyjmuje ok. 600 petentów. Od dzisiaj w COM Magnolia będzie można załatwić kwestie związane z paszportami: przyjmowanie wniosków i wydawanie dokumentów.  

W czerwcu 2022 roku otwieraliśmy to miejsce. Jego popularność dowodzi tego, że był to świetny pomysł. Teraz, po otrzymaniu odpowiedniego sprzętu i wpięciu w zewnętrzny system informatyczny, mieszkańcy będą mogli składać tutaj wnioski o wydanie paszportów. To uzupełnienie szerokiej oferty spraw obywatelskich, jakie można tu załatwić – mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Współpraca z Dolnośląskim Urzędem Wojewódzkim

Terenowy Punkt Paszportowy wspomagać będzie pracę Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Stworzyliśmy w ostatnich trzech latach na Dolnym Śląsku dziewięć nowych punktów paszportowych. Zaczęliśmy od Bogatyni, żeby ułatwić ludziom ten kłopot, który był związany z koniecznością przyjazdu do Wrocławia. W najbliższej okolicy mamy punkt w Wołowie i Trzebnicy, więc dlaczego nie Wrocław. Punkt już ruszył, pierwsze osoby są zapisane na najbliższe dni. Wydaje mi się, że to idealne miejsce także pod względem komunikacyjnym – mówił podczas konferencji prasowej Jarosław Obremski, wojewoda dolnośląski.

Centrum Obsługi Mieszkańca w Magnolia Park, fot. Maciej Kulczyński/ UM Wrocławia

Jak ubiegać się o paszport?

W COM w Magnolia Park wniosek o wyrobienie paszportu można złożyć jedynie w dni robocze (w godzinach 9.00-18.00). W soboty i niedziele punkt jest nieczynny. Wizytę trzeba umówić wcześniej poprzez stronę https://bez-kolejki.um.wroc.pl/. Wszelkie informacje dot. dokumentów i opłat związanych z wydaniem paszportu znajdują się na stronie Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Popularność COM w Magnolia Park

W ciągu roku z COM w Magnolia Park skorzystało ok. 120 tys. mieszkańców, którym wydano ok. 25 tys. dowodów osobistych, 30 tys. dowodów rejestracyjnych czy załatwiono ok. 25 tys. spraw meldunkowych.

– Lokalizacja w centrum handlowym oraz pracujące soboty, które praktykujemy w naszych COM-ach są dodatkowym atutem tego miejsca. Cieszy się ono dużą popularnością, która teraz dodatkowo się zwiększy, dzięki możliwości składania wniosków paszportowych. Jesteśmy przeszkoleni i gotowi do pracy. Co jednak bardzo ważne, złożenie wniosku oraz odbiór dokumentu będą możliwe wyłącznie po internetowym umówieniu wizyty – mówi Bożena Bronowicka, dyr. Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Tagi