9.2 C
Wrocław
sobota, 25 marca, 2023

Nowość we wrocławskim zoo! Afrykarium można zobaczyć z audioprzewodnikiem

WARTO PRZECZYTAĆ

Od 1 lipca Zoo Wrocław uruchomiło dla zwiedzających nową usługę. W holu głównym Afrykarium jest możliwość wypożyczenia zestawu ze słuchawkami. W ten sposób można nie tylko zobaczyć zwierzaki, ale też usłyszeć o nich ciekawostki przygotowane przez opiekunów i zooedukatorów.

Audioprzewodnik, fot. Zoo Wrocław

Audioprzewodnik kosztuje 10 zł. Został przygotowany przez firmę Movitech z Krakowa. Za treści odpowiadali opiekunowie i edukatorzy wrocławskiego zoo. Przewodnik prowadzi przez całą ścieżkę zwiedzania po Afrykarium.

Ciekawostki i przydatne informacje

Czego można się dowiedzieć wypożyczając zestaw audio? Chociażby tego, ile kilogramów siana zjada dziennie hipopotam, jak szybko biegają dikdiki oraz ile pingwinów przylądkowych mieszka we wrocławskim zoo i jak głęboko mogą zejść pod wodę. Nagrania uruchamiają się automatycznie, gdy osoba znajduje się blisko miejsca opatrzonego komentarzem. Urządzenie zawiera również przydatne informacje m.in. wskazuje kierunek, w jakim należy pójść i podpowiada, gdzie znajduje się restauracja, czy toalety. 

Audioprzewodnik po Afrykarium jest uzupełnieniem oferty edukacyjnej naszego zoo. Teraz każdy indywidualnie, w swoim tempie, może posłuchać profesjonalnego komentarza lektorskiego z treścią opracowaną przez naszych zooedukatorów. Chcemy przekazać szerszą wiedzę na temat zwierząt w Afrykarium każdemu, kto ma ochotę dowiedzieć się więcej –opowiadała Marta Zajac-Ossowska, Dyrektor Wydziału Edukacji wrocławskiego zoo. 

Edukacja dla dzieci i dorosłych

Audioprzewodnik to atrakcja skierowana do wszystkich, którzy wybierają się do zoo. Komentarz jest dostosowany zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Dzięki usłudze można dostosować tempo zwiedzania do własnych potrzeb, a także powtarzać nagrania. Całość komentarza to około 65 minut, ale jak pisze Zoo Wrocław, w praktyce zwiedzanie jest dłuższe o około 15-30 minut.

Będziemy przyglądać się, jak duże zainteresowanie wzbudza audioprzewodnik. Na tej podstawie podejmiemy decyzję o ewentualnej rozbudowie oferty o nowe ścieżki zwiedzania – mówiła Weronika Skupin z Wydziału Marketingu ZOO Wrocław.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI