10.1 C
Wrocław
sobota, 1 kwietnia, 2023

Nowy akademik powstanie przy ulicy Fabrycznej. Kiedy wprowadzą się studenci?

WARTO PRZECZYTAĆ

20 lipca 2022 r. oficjalnie rozpoczęto nową inwestycję we Wrocławiu. Startuje budowa nowego akademika MILESTONE Student Living we Wrocławiu przy ulicy Fabrycznej. Otwarcie zaplanowano na jesień 2023 roku.

Oficjalne rozpoczęcie nowej inwestycji. Fot. wroclaw.pl

Dom studencki MILESTONE Student Living wybudowany zostanie przy ul. Fabrycznej 22, w pobliżu nowej Trasy Autobusowo-Tramwajowej (TAT) na Nowy Dwór, Wrocławskiego Parku Biznesu i Wyższej Szkoły Bankowej. Zawierać będzie aż 512 pokoi. W budynku znajdzie się m.in. supermarket, siłownia, pokój muzyczny i strefa do wspólnej nauki. Na najwyższych kondygnacjach budynku powstanie strefa chillout w formie zielonych tarasów z roślinami.

Studenci, którzy przyjeżdżają tu z całego świata, to ogromna wartość dla rozwoju wrocławskich środowisk biznesu, nauki i kultury. Są bardzo świadomi tego, że miejsce, w którym mieszkają, wpływa na sposób ich życia. Jestem pewien, że szeroki dostęp do infrastruktury rowerowej, zielonych stref i wielu innych przyjaznych udogodnień w budowanym obiekcie, wpłynie pozytywnie na każdą sferę ich życia. Cieszy mnie też, że nowa inwestycja powstanie tuż obok Trasy Autobusowo-Tramwajowej, która zapewni studentom szybki i wygodny dojazd do serca Wrocławia – informuje Jakub Mazur, wiceprezydent Wrocławia.

Studenci będą mogli zacząć się wprowadzać jesienią 2023 roku.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI