Ładowanie

Niemal 7 tys. metrów kwadratowych powierzchni, pięć kondygnacji i 300 pracowników – tak w skrócie prezentuje się projekt nowego komisariatu policji we Wrocławiu.

Nowy komisariat policji we Wrocławiu

5 sierpnia, 2023

Niemal 7 tys. metrów kwadratowych powierzchni, pięć kondygnacji i 300 pracowników – tak w skrócie prezentuje się projekt nowego komisariatu policji we Wrocławiu. Fot. Policja Dolnośląska

Niemal 7 tys. metrów kwadratowych powierzchni, pięć kondygnacji i 300 pracowników – tak w skrócie prezentuje się projekt nowego komisariatu policji we Wrocławiu. Budowa obiektu już się rozpoczęła i ma na celu zwiększenie efektywności działań policji w dzielnicy Wrocław Stare Miasto.

NIE POLUBIŁEŚ NAS NA FACEBOOKU? ZMIEŃ TO I KLIKNIJ TUTAJ!

Inwestycja, kosztująca ponad 112,5 mln złotych, jest odpowiedzią na rosnące potrzeby bezpieczeństwa, związane z rozwojem aglomeracji miejskiej i zwiększeniem zabudowy. Nowy komisariat będzie miał za zadanie ułatwić mieszkańcom dostęp do różnych pionów policji, co jest kluczowe dla stolicy Dolnego Śląska.

Budynek powstaje na parkingu obecnego komisariatu przy ul. Trzemeskiej. Pracować w nim będzie prawie 200 policjantów i pracowników cywilnych z Komisariatu Policji Wrocław-Stare Miasto oraz ponad 100 funkcjonariuszy i pracowników Zarządu Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości. Planowany termin oddania do użytku to II połowa 2024 roku.

Projekt zakłada, że w obiekcie znajdzie się punkt przyjęcia interesantów, pomieszczenia dla różnych wydziałów oraz specjalne miejsca dla pracowników CBZC. Mieszkańcy skorzystają również z nowego dojazdu od ul. Legnickiej i parkingu.

Budowa nowego komisariatu jest kluczowym przedsięwzięciem z uwagi na niezadowalający stan techniczny obecnego budynku, który powstał w latach 70. i od tamtego czasu nie był gruntownie remontowany. Nowy komisariat będzie największym tego typu obiektem w Polsce i jedną z priorytetowych policyjnych inwestycji na Dolnym Śląsku.

Szybkość realizacji projektu ma być możliwa dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii budownictwa modułowego 3D. Jest to kolejny krok w staraniach o lepsze warunki pracy dla funkcjonariuszy i pracowników, ale przede wszystkim o bardziej efektywny i bezpośredni kontakt mieszkańców z policjantami.

Tagi