Ładowanie

Zdjęcie ilustracyjne.

Nowy odcinkowy pomiar prędkości we Wrocławiu. Gdzie powstanie?

17 listopada, 2023

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Pixabay

Główny wjazd do Wrocławia po północno-wschodniej stronie miasta będzie kontrolowany przez nowy, odcinkowy pomiar prędkości. Podobny działa na autostradzie A4 i zarejestrował już ponad 100 tys. łamiących przepisy kierowców.

Odcinkowy pomiar prędkości działać będzie na ul. Sobieskiego. To szeroka ulica na północnym wschodzie miasta, która służy także za główny wjazd do Wrocławia, a prowadzi aż do centrum. Kierowcy stale przekraczają tam dozwoloną prędkość. Będzie to drugi na Dolnym Śląsku odcinkowy pomiar prędkości. Zacznie działać jeszcze w tym roku.

Główny Inspektorat Transportu Drogowego, który odpowiada za planowanie i montaż odcinkowych pomiarów prędkości, ustawia je w wybranych miejscach, które uznane zostaną za niebezpieczne po analizach ruchu drogowego. Urządzenia sprawdzają średnią prędkość samochodu na wyznaczonym fragmencie drogi.

Dzięki temu rozwiązaniu wyłapywani są kierowcy, którzy jadą z niedozwoloną prędkością. Piraci drogowi karani są stosownie do przewinienia. Obecność odcinkowymi pomiarów prędkości wpływa pozytywnie na bezpieczeństwo, a co za tym idzie, zmniejsza ilość wypadków, w tym tych śmiertelnych.