9.2 C
Wrocław
sobota, 25 marca, 2023

Nowy statystyk #VolleyWrocław

WARTO PRZECZYTAĆ

Skład siatkarek #VolleyWrocław na sezon Tauron Ligi 2022/2023 jest już skompletowany i w pełnym zestawieniu trenuje na siłowni i w hali. W przygotowaniach zespołu do rozgrywek bierze udział również sztab szkoleniowy, a co ciekawe, od samego początku okresu przygotowawczego z drużyną pracuje także nowy statystyk drużyny – Jakub Wołczyk.

Jakub Wołczyk jest studentem ostatniego roku fizjoterapii na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. 23-latek związany jest z siatkówką od sezonu 2017/2018, w którym współpracował jako statystyk z młodzieżowymi zespołami MKS Dąbrowa Górnicza. Wraz z młodziczkami tego klubu, w 2018 roku, stanął na podium mistrzostw Polski, odbierając w finale srebrny medal krajowych rozgrywek.

W roli statystyka ekstraklasowego zespołu Wołczyk zadebiutuje w zbliżających się rozgrywkach Tauron Ligi. Współpraca z pozostałymi, doświadczonymi członkami sztabu szkoleniowego #VolleyWrocław – Michalem Maškiem, Bartłomiejem Bartodziejskim i Arturem Hnidą – będzie dla niego błyskawicznym kursem i jednocześnie sprawdzianem umiejętności.

– Chciałbym pozdrowić wszystkich kibiców i już teraz zaprosić do kibicowania #VolleyWrocław w hali Orbita. To z pewnością będzie bardzo ciekawy sezon w wykonaniu naszej drużyny. Do zobaczenia na trybunach – mówi Jakub Wołczyk.

WIĘCEJ WIADOMOŚCI

OSTATNIE WIADOMOŚCI